e-Devlet'te yeni hizmet: İsteyen istifa edebilecek

Her geçen gün hizmet ağını genişleten e-Devlet yeni uygulamasını devreye aldı. Dernek üyeliğinden istifa etmek isteyenler e-Devlet üzerinden işlemlerini yapabilecek

e-Devlet'te yeni hizmet: İsteyen istifa edebilecek

Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, dernek üyeliğine kabul edilenler ile üyeliği sona erenlerin kimlik bilgilerinin, kabul edilme ve sona erme tarihinden itibaren 45 içinde il ve ilçe sivil toplumla ilişkiler birimlerine bildirme yükümlülüğü getirildiği belirtildi. 

Açıklamada, bu değişikle derneklerin her türlü iş ve işlemlerinin elektronik ortamda yapılabileceğinin de hüküm altına alındığı vurgulandı.

Bu düzenlemeler çerçevesinde vatandaşların e-Devlet kapısı üzerinden derneklere üye olup olmadıklarını sorgulayabildiklerine işaret edilen açıklamada, bugüne kadar bu hizmeti kullanarak 1 milyon 89 bin 199 kişinin dernek üyeliğini sorguladığına değinildi.

Hayata geçirilen yeni uygulama ile vatandaşların siyasi partiler ve sendikalarda olduğu gibi e-Devlet üzerinden dernek üyeliğinden istifa edebilmesine imkan sağlandığına dikkati çekilen açıklamada, derneklere üyelik başvurularının da e-Devlet'ten yapılabilmesi için çalışmaların devam ettiği bilgisi verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER