Ekrem İmamoğlu'ndan Yerli Otomobil Yorumu: "İBB Olarak..."

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bugün Gebze'de tanıtımı yapılan yerli otomobille ilgili görüşlerini paylaştı. Sosyal medya üzerinden paylaşım yapan İmamoğlu, İBB'nin güçlü bir siparişle yerli otomobile destek olacağını söyledi.

Ekrem İmamoğlu'ndan Yerli Otomobil Yorumu: "İBB Olarak..."

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bugün Gebze'de tanıtımı yapılan yerli otomobille ilgili görüşlerini paylaştı. Sosyal medya üzerinden paylaşım yapan İmamoğlu, İBB'nin güçlü bir siparişle yerli otomobile destek olacağını söyledi. 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bugün tanıtılan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilk deneme sürüşü gerçekleştirilen yerli otomobil ile ilgili Twitter hesabından paylaşımda bulundu. Otomobilin fotoğrafını paylaşan İmamoğlu bu girişimle gurur duyduklarını belirterek, İBB’nin güçlü bir siparişle yerli otomobile destek olacağını duyurdu.

'AKIL VE BİLİM VARSA BİZDE VARIZ'

İmamoğlu paylaşımında, “Akıl ve bilimi barındıran her adımda varız. Türkiye’nin yerli otomobil girişimi ile gurur duyuyoruz” dedi. İBB olarak elektrikli üretimi destekleyeceklerini belirten İmamoğlu, ‘Emeği geçen herkese ülkem adına teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

"İSTESENİZ DE İSTEMESENİZ DE KANAL İSTANBUL YAPILACAK" 

"İsteseniz de istemeseniz de Kanal İstanbul yapılacaktır." diyen Erdoğan, şunları kaydetti: 

"Çıkmış ne diyor biliyor musunuz? 'O parayı insana harca.' Kanal İstanbul kim için? Onlar insan için değil mi? İnan, buna sor, insan nedir veya insan kimdir? Bunu bize tanımla. Onu bile tanımlayamaz. Bihaber. Zira insan kıymeti anlasaydı, SSK'nın başında olduğu zaman insana değer verirdi. Bunlar SSK'nın başında olduğu zaman insana değer mi verdiler. SSK'yı batıran bu değil mi? Bitti ya olay bu kadar basit ama ne yazık ki bunların yandaşı olan medya bu zata hiçbir zaman bunun hesabını sormadı. Niye? İdeolojik. Ama biz, tuttuk şehir hastanelerini yaptık. Şimdi bu şehir hastaneleri de onları çıldırtıyor. Diyorlar ki 'Bu kadar büyük hastanelere ne gerek?' Onu da söyleyeyim sana. Tekrar Kanuni'den sana bir tokat; 'Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi.' İşte insana nasıl baktığımızı anladın mı? Ne demiş Kanuni? O Devlet-i Aliyye-i Osmaniye'yi bir sağlıklı nefese feda etmeyi göze almış. Biz böyle bir ecdadın torunuyuz. Ne anlarsınız sağlıklı bir nefesten. İnsan kadri bilmekten ne anlarsın." 

Cumhurbaşkanlığı Milli Saraylar Hereke Halı ve İpekli Dokuma Fabrikası'nı ziyareti öncesinde Cumhurbaşkanlığı otobüsünden halka hitap eden Erdoğan, insan kadrini bildikleri için 6 bin kilometreden aldıkları bölünmüş yolları, 26-27 bin kilometreye çıkardıklarını söyledi. 

Erdoğan, "Şimdi bu yollardan gayet huzurlu gidiyoruz değil mi? Kendisi İzmir milletvekili. Şu anda 3,5 saatte İstanbul'dan İzmir'e gidiyoruz değil mi? Kadr-ü kıymet bilen teşekkür ediyor ama bunda öyle bir şey yok ki. 'Ya İzmir'e böyle bir şey yaptınız teşekkür ederiz' demiyorlar. İzmir şimdi sular altında. Utanmasa ne diyecek biliyor musunuz? 'Kanalizasyonlarını da siz yapın' diyecek. Belediyenin işi ya, gelsin yapsın işte belediyelerin. Bak kaç yıldır burası sizde. İzmir AK Parti belediyeciliğini görmedi, hep sizde. Rezil ettiniz İzmir'i. Bunlar geçenlerde Cumhurbaşkanlığının kabul salonunda girdiğimiz Hereke halısına bile kulp takmaktan çekinmediler. Oysa biz sizlerin el emeği, göz nuru ile Hereke'yi değil, tüm Türkiye'yi temsil etsin diye oraya serdik." diye konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER