Elazığ Depremi İçin Toplanan Bağış Miktarı Belli Oldu

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından (AFAD) yazılı bir açıklama yaparak toplanan bağış miktarını açıkladı.

Elazığ Depremi İçin Toplanan Bağış Miktarı Belli Oldu

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından (AFAD) yazılı bir açıklama yaparak toplanan bağış miktarını açıkladı.

AFAD'dan yapılan yazılı açıklama şöyle:

"Depremde 41 vatandaşımız hayatını kaybetmiş; hastanelere başvuran 1.607 vatandaşımızdan 1.561'i taburcu edilirken, 4'si yoğun bakım altında olan 46 vatandaşımızın tedavisi devam etmektedir. Deprem bölgesinde yürütülen arama kurtarma çalışmaları tamamlanmış, 45 vatandaşımız enkazdan sağ olarak kurtarılmıştır.  Deprem bölgesinde bulunan 39.460 binanın hasar tespit çalışmaları tamamlanmış; 584 binanın yıkıldığı, 6.845 binanın ağır hasarlı olduğu belirlenmiştir. AFAD Başkanlığı, bölgede nakit gerektiren ihtiyaçların karşılanması için Elazığ Valiliği emrine 7 milyon TL, Malatya Valiliği emrine 7 milyon TL olmak üzere toplam 14 milyon TL acil yardım ödeneği göndermiştir. Milletimizin yoğun ilgisi ile devam eden Elazığ ve Malatya Yardım Kampanyası kapsamında, banka hesaplarında 58.642.922 TL, SMS sisteminde 27.827.740 TL olmak üzere toplam 86.470.662 TL yardım toplamıştır. Vatandaşlarımızın yapacağı yardımların AFAD Başkanlığı koordinasyonunda yapılması Cumhurbaşkanlığımız tarafından uygun görüldüğünden, yardım yapma taleplerini karşılayacak SMS ve hesap numaraları bulunmaktadır.  Vatandaşlarımız, tüm GSM operatörlerinden DEPREM yazıp 1866’ya SMS göndererek afetzedeler için 10 TL bağışta bulunabilmektedir. Ayrıca Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası ve Halk Bankası ile PTTBank'ın aşağıdaki hesap numaralarına istedikleri tutarda yardım yapabilmektedir."

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2020, 10:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
Popüler Haberler