Enis Berberoğlu, 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ne itiraz etti

CHP eski milletvekili Enis Berberoğlu, 14'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nin kararı ile ilgili olarak bir üst mahkemeye itirazda bulundu

Enis Berberoğlu, 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ne itiraz etti

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, Anayasa Mahkemesi'nin, Enis Berberoğlu hakkında verdiği kararla ilgili 'yerindelik denetimi kapsamında kaldığı' gerekçesiyle yeniden yargılamaya yer olmadığına karar vermişti.

Bu karar üzerine Enis Berberoğlu’nun avukatları, 14. Ağır Ceza Mahkemesi’ne dilekçe vererek kararından dönmesini talep etti. Kararında dönmemesi halinde itiraz dilekçesinin bir üst mahkeme olan İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderilmesini de istediler.

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ne 6 sayfalık itiraz dilekçesi veren avukatlar, Anayasa mahkemesi kararlarının tartışmasız, sorgusuz uygulanmak zorunda olduğunu belirterek, Anayasa Mahkemesi'nin kararının uygulanmasını istediler. 

14. Ağır Ceza Mahkemesi'nin kararından dönmemesi halinde, dilekçenin bir üst mahkemeye gönderilmesini ve bu kararın İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kaldırılması istendi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER