Ensar Vakfı: 'İftiralarla Bizlere Saldıranlar Genelde FETÖ'cü Unsurlar Olmuşlardır'

Başkentgaz'ın Kızılay üzerinden Ensar Vakfı'na yaptığı 8 milyon dolarlık bağış tartışması sürüyor. Ensar Vakfı yeni bir açıklama yaparak iddiaları yanıtladı

Ensar Vakfı: 'İftiralarla Bizlere Saldıranlar Genelde FETÖ'cü Unsurlar Olmuşlardır'

Ensar Vakfı, Kızılay'dan Ensar Vakfı'na şartlı bağış adı altında gönderilen para ile ilgili olarak yeni bir açıklamayla iddialara yanıt verdi.

SOSYAL MEDYADA LİNÇ EDİLDİLER

Ensar Vakfı’ndan, gönderilen paranın “TURKEN Vakfı'na iletilmediği" iddiasına dair, "Tüm para transferlerimiz, devletimizin kurumlarının gözetimi ve denetiminde yapılmıştır. Bu meblağ halen devam etmekte olan bir inşaat projesine gönderileceği için inşaatın yapım süreci doğrultusunda yüklenici firma hakedişlerine göre peyderpey TURKEN Vakfı'na gönderilmiştir" denildi. 

Vakfın internet sitesinden yapılan açıklamada, son bir haftadır Başkent Doğalgaz'ın şartlı bağışı konu edilerek vakfın, medya ve sosyal medyada linç edilmeye çalışıldığı iddia edildi. 

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: 

Bağışçı şirketin hukuk zemininde New York Manhattan'daki yurt inşaatımız için şartlı bağış yapmasını sindiremeyen çevreler, her gün yeni bir karalama ile sistematik bir şekilde vakfımızı zan altında bırakmaya çalışmaktadır. Vakfımız hakkında ortaya atılan iftiralar, örgütlü bir şekilde devam etmekte ve artık söylem düzeyini de aşarak, marjinal örgütlerin fiziki saldırılarına zemin oluşturmaktadır ki geçtiğimiz günlerde bazı şubelerimize yönelik fiziki saldırılar bunun kanıtıdır. Cumhuriyet Halk Partisi Sözcüsü ve bazı medya organları tarafından vakfımızın bağış parasını Amerika Birleşik Devletleri'ne yurt inşaatına göndermediği ve paranın buharlaştırıldığı iftirası atılmaktadır. İlginçtir ki ABD'deki faaliyetlerimizin başladığı günden beri kara propaganda ve iftiralarla bizlere saldırmaya çalışanlar genelde FETÖ'cü unsurlar olmuşlardır. FETÖ'nün ürettiği yalan ve çarpıtılmış bilgiler, Türkiye'de başta CHP olmak üzere vakfımıza karşı cepheleşen bir kesim tarafından titizlikle kullanılmaktadır.

Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader, Kızılay'dan gelen paranın ABD'de yurt yapılması için TÜRKEN Vakfı'na bağışlandığını ifade etmişti.

PARA İKİ YIL ÖNCE GÖNDERİLMİŞ

Paranın 2 yıl önce aktarıldığı ortaya çıkmış, yapılan açıklamada, “İki yıl önce gerçekleşmiş bu şartlı bağış işlemi Kızılay'ın Elazığ depreminin yaralarını sardığı bir dönemde maksatlı bir şekilde çarpıtılarak Kızılay'ın kendi bütçesinden veya deprem için gönderilen bağışlardan Vakfımıza para gönderildiği yönünde iftira ve karalama kampanyasına dönüştürülmüştür” denilmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER