Erdoğan'dan Babacan ve Davutoğlu partileri için flaş yorum: Onları Ademe mahkum edin!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti MYK toplantısında yeni kurulan DEVA ve Gelecek Partisi için çarpıcı bir yorum yaptığı öğrenildi

Erdoğan'dan Babacan ve Davutoğlu partileri için flaş yorum: Onları Ademe mahkum edin!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün yapılan AK Parti MYK toplantısında  AK Parti’den ayrılan Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun kurduğu partiler hakkında ilk kez değerlendirme yaptığı öğrenildi. 

Hürriyet'ten Abdülkadir Selvi'nin yazısına göre Erdoğan’ın, DEVA ve Gelecek Partileri’nin ismini vermeden, “Ölü doğdular. Onlarla meşgul olmayın. Onları Ademe (yokluğa) mahkûm edin. Zaten CHP’ye yakın olmak onlar açısından en büyük ayıptır” dediği ifade edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın milletvekili transferini önlemeye dönük yasa değişikliğine de değindiğini belirten Selvi, şöyle devam etti:

- Erdoğan’ın “Asla bu transferlerle ilgili değil, siyasi ahlakla ilgiliyiz. Siyasi Partiler Yasası ve Seçim Yasası üzerinde bir çalışma yapalım. Sonra bu çalışmayı değerlendiririz” dediği kaydedildi. 

- Milletvekili transferi tartışmaları, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yeni kurulan DEVA ve Gelecek partileri seçime sokulmadıkları takdirde İYİ Parti’ye yaptıkları gibi milletvekili desteği verebilecekleri yönündeki açıklamaları üzerine başlamıştı. 

- MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise milletvekili transferinin engellenmesi ve seçim barajını da içine alan yasa değişikliklerinin yapılması yönünde önerilerde bulunmuştu.

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2020, 15:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER