Erdoğan'dan İş Bankası talimatı: Bir an önce bitirin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye İş Bankası’nın hisselerinin Hazine’ye devri için başlatılan çalışmanın bir an önce sonlandırılması talimatı verdiği öğrenildi.

Erdoğan'dan İş Bankası talimatı: Bir an önce bitirin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında önceki gün düzenlenen AK Parti MYK toplantısında baroların seçim düzenlemesinin yanı sıra CHP’nin Türkiye İş Bankası’ndaki hisselerinin devri konusunun da gündeme geldiği belirtildi.

Hürriyet gazetesindeki habere göre toplantıda Erdoğan, AK Parti’nin, CHP’nin İş Bankası hisseleri ile ilgili kurduğu komisyon, anayasa, uluslararası hukuk, medeni hukuk ve siyasi partiler mevzuatı üzerinde dört kollu bir çalışma yürütülerek, çalışmanın en geç 10 gün içinde tamamlanması talimatını verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konu ile ilgili hassasiyet vurgusu yaparken, “Mevzuat belli, CHP’nin süreci nasıl yönettiği belli. Fazla geciktirmeyin. Titizlikle çalışın ve bu konuyu vatandaşa doğru anlatın. CHP’nin bu konuda yanlış anlaşılmalara yol açmasına izin vermeyin. Atatürk zamanında tek parti vardı ve parti devlet idi. Atatürk bütün milletin atası ve sahip olduğu mülk de milletin mülkü, onların şimdi artık partiler arasında bir parti olan CHP’de olması adil değil hem de haklı değil” ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2020, 09:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER