Erdoğan'dan Koca Yusuf'ların mürettebatına 'hoş geldiniz' telefonu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hava sahasının kapatılması nedeniyle mahsur kaldıkları Ukrayna'dan dönen 'Koca Yusuf' da denilen Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın 2 'A400M' tipi askeri uçağının personeline hitap etti. Erdoğan, "Hoş geldiniz. Bu sıkıntılı anda, uçaklarımızı alıp getirdiniz, bundan dolayı sizleri milletim adına tebrik ediyorum" dedi

Erdoğan'dan Koca Yusuf'ların mürettebatına 'hoş geldiniz' telefonu

Türkiye'den İnsani yardım götürmek ve Türk vatandaşlarını tahliye etmek için gittikleri Ukrayna'da hava sahasının kapatılması nedeniyle Borispol Havaalanı'nda kalan 2 'A400M' tipi askeri uçak, dün akşam Kayseri'ye döndü. Ukrayna'dan, 12'nci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı'na dönen uçakların mürettebatını, üs personeli ile aileleri karşıladı. 'Türkiye-Azerbaycan-Gürcistan Savunma Bakanları Toplantısı' için Kayseri'de bulunan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile Azerbaycan Savunma Bakanı Orgeneral Zakir Hasanov da uçak personeli ve aileleriyle 221'inci Filo Komutanlığı'nda bir araya geldi. Hava sahasının kapatılmasının ardından Ukrayna'da yaşanan sürece ilişkin bilgi veren personel, zorlu şartlara rağmen uçağın bakımlarını düzenli olarak yaptıklarını, dönüş için her an hazır beklediklerini belirtti. 

ERDOĞAN,PERSONELE HİTAP ETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile telefonda görüştü. Erdoğan, Akar'ın telefonundan uçak personeli ve ailelerine hitap etti. Uçak personeline "Hoş geldiniz" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ukrayna'da uzun bir süredir bekleyen nakliye uçaklarımızın ve personelimizin ülkemize sağ salim dönmüş olmaları bizleri birçok sıkıntıları aşmanın yanında mutluluğa eriştirdi.

Gerek Ukrayna gerekse Rusya'nın temsil makamlarına da şahsım ve milletim adına teşekkür ediyorum. Bu sıkıntılı anda, uçaklarımızı alıp getirdiniz, bundan dolayı sizleri milletim adına tebrik ediyorum. Rabbim yar ve yardımcınız olsun. Daha nice yolculukları, yolları beraber aşacağımıza olan inancım tamdır" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER