Erdoğan'dan Şahin Akdemir'in ailesine taziye ziyareti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Marmaris'te yangın söndürme ekiplerine su taşırken hayatını kaybeden Şahin Akdemir'in ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Erdoğan'dan Şahin Akdemir'in ailesine taziye ziyareti

Muğla'nın Marmaris ilçesinde çıkan orman yangınına müdahale eden ekiplere su taşıyan Şahin Akdemir yaptığı motosiklet kazası sonrası alevlerin arasında kalarak hayatını kaybetmişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şahin'in ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Şahin'in ailesine taziye ziyareti

25 yaşındaki Şahin Akdemir'in cenazesi Köyceğiz ilçesinde dün son yolculuğuna uğurlanmıştı.

Baba Ali Akdemir, oğlunun yaklaşık 10 gün önce çıkan orman yangınını söndürmeye çalışan ekibe de su ve ayran götürdüğünü anlatmıştı:

"Müdürlerine söyleyip, su ve ayran götürmeye gitti. Fedakardı, vatanı için her şeyi severek yapıyordu. Yangının söndürülmesine katkı yapmak için gitmişti. Orada şehit oldu. Merttir, öyle hiç yılmazdı. 'Ölüme kadar giderim baba, ormanlar, hayvanlar yanıyor, insanlar rezil oluyor. Ben vatanım için varım' demişti. 'Hakkari'de terörle mücadele ettim, burada yangına gereken müdahaleyi yaparım' demişti. Hakkari Yüksekova'da askerlik yaparken mayın patlamasından dolayı hafif yaralanmıştı. 2018'de trafik kazası da geçirdi, onlara direndi ama dün şehit oldu. Ateş sadece Marmaris'e düşmedi, benim içime de ateş düştü. Vatansever oğlum şehit oldu. Tüm şehit ana babalarına sabırlar diliyorum. Kalbi güzeldi. Onun için bunu yaşamaya devam ediyoruz."

ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN  İYİKİ VARSIN MESAJI

Orman Genel Müdürlüğü, sosyal medya hesaplarına yangına müdahale eden orman ekiplerine su getirirken hayatını kaybeden Şahin'in fotoğrafını koyarak "İyi ki varsın Şahin" yazmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Şahin'in ailesine taziye ziyareti

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2021, 22:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER