Erdoğan'dan Türk Tabipler Birliği'ne sert tepki: "Terörle ilişkili biri nasıl TTB'nin başına gelebiliyor?''

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Tabipler Birliği'ne tepki göstererek "Terörle ilişkili biri nasıl TTB'nin başına gelebiliyor? Açıkça anayasaya aykırı faaliyette bulunuyor. Çoklu baro çalışmasının bir benzerini yapacağız" dedi

Erdoğan'dan Türk Tabipler Birliği'ne sert tepki: "Terörle ilişkili biri nasıl TTB'nin başına gelebiliyor?''

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'deki AK Parti Grup Toplantısı'nda konuşuyor.

"Ne zamandan beri terörle iç içe olanlar Tabipler Birliği gibi önemli bir kuruluşun başına geçebiliyor? Değerli arkadaşlar bunun adı demokratik bir yaklaşım değildir. Bunun adı terör örgütlerinin sivil toplum kuruluşlarına el koyması hadisesidir.

Biz bunlara hastalarımızı nasıl teslim edeceğiz? Nasıl şifa arayacağız? Teröristten bu beklenir mi? Türk Tabipler Birliği başta olmak üzere diğer meslek kuruluşlarındaki sorunlar da artık tahammül edilemez seviyeye ulaşmıştır.

TTB, bunun gibi kimi meslek kuruluşları açıkça Anayasa'ya aykırı faaliyet içindedir. Her şeyden önce bu meslek kuruluşlarının yönetimi, söz konusu meslek mensuplarının tamamını temsil etmekten çok uzaktır.

Çoklu Baro Sistemi'nde yapıldığı gibi aynı çalışmayı TTB ve diğer meslek odalarında da yapmak durumundayız. Cumhur İttifakı olarak da çalışmayı başarılı şekilde sürdüreceğimize inanıyorum.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER