Erdoğan hangi konuda 'Yine fatura bana kalacak' dedi?

Hürriyet gazetesinin yazarı Abdülkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la ilgili ilginç bir yazı kaleme aldı

Erdoğan hangi konuda 'Yine fatura bana kalacak' dedi?

Ankara kulislerinden ve hükümetin içinden aldığı haberlerle dikkat çeken Hürriyet gazetesinin yazarı Abdülkadir Selvi, bugün de ilginç bir yazı kaleme aldı.

Selvi'nin "Erdoğan hangi konuda 'Yine fatura bana kalacak' dedi?" başlıklı yazısı şöyle:

Tamamlayıcı emeklilik sistemi beraberinde kıdem tazminatı tartışmalarını getirince, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aile ve Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Türk-iş Genel Başkanı Ergun Atalay, TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan’ı kabul ederek görüşmüştü. 

Görüşmede Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, ayrıntılı bilgi veriyor. Türk-İş ve Hak-İş genel başkanları kıdem tazminatının “kırmızı çizgi”leri olduğunu belirtiyorlar. Düzenleme için konjonktürün doğru olmadığının söylenmesi üzerine “Onu siyasete bırakın” diyor. Sistem üzerinde uzun süredir çalışıldığını ifade ediyor. “Ülke için faydalı olacağına inanıyoruz” diye konuşuyor. 

İşveren temsilcileri “İş kanunları uzlaşma ile çıkar. Kabul etmemiz için müzakereye hazırız. Hükümet masada olsun, anlaşalım” diyorlar. 

Erdoğan tarafları tek tek dinledikten sonra “Bizim sosyal politikalar kurulu var. Onları da dinleyeyim” diyor. Heyet ayrılırken Cumhurbaşkanı mutabakatın sağlanmasının önemli olduğunun altını bir kez daha çiziyor. Ardından “Sosyal taraflar anlaşamayacak, yine fatura bana kalacak” diye espri yapıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER