Erdoğan'ın 'İdlib'de 36 asker şehit oldu' söyleminden sonra Cumhurbaşkanlığı şehit sayısını revize etti

Vekiller toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İdlib'de şehit sayısının 36'a yükseldiğini duyurdu. Erdoğan "İdlib harekatımızda önceki gün vermiş olduğumuz 34, daha sonra 36'ya çıktı. Şehitlerimiz inanıyorum ki bu milletin vatan kılınması mücadelesinin zirve yaptığı noktalardır" ifadelerini kullandı. Erdoğan'ın açıklamasının ardından Cumhurbaşkanlığı şehit sayısını revize ederek 34 olduğunu duyurdu.

Erdoğan'ın 'İdlib'de 36 asker şehit oldu' söyleminden sonra Cumhurbaşkanlığı şehit sayısını revize etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İdlib'de şehit sayısının 36'a yükseldiğini duyurdu. Erdoğan "İdlib harekatımızda önceki gün vermiş olduğumuz 34, daha sonra 36'ya çıktı. Şehitlerimiz inanıyorum ki bu milletin vatan kılınması mücadelesinin zirve yaptığı noktalardır" ifadelerini kullandı. 

İstanbul milletvekilleri ile Dolmabahçe Ofisi'nde bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, İdlib'deki şehit sayısına ilişkin şunları kaydetti: 

"Şehit düşen her evladımızın acısı yüreğimizi dağlıyor. Bin yıldır bu topraklarımızı vatanımız kılmak için yürüttüğümüz mücadeleyi verdiğimiz sayısız şehitler kervanına bunu da ilave etmemiz gerekiyor. Ve şehitler tepesi hiçbir zaman boş kalmayacak. İdlib harekatımızda önceki gün vermiş olduğumuz 36'ya çıktı. 20 günlük harekat boyunca vermiş olduğumuz şehitlerin ailelerine şahsım, milletim adına baş sağlığı dilerken milletimizin de başı sağ olsun diyorum."

Erdoğan'ın açıklamasının ardından Cumhurbaşkanlığı şehit sayısını revize ederek 34 olduğunu duyurdu.

Güncelleme Tarihi: 29 Şubat 2020, 14:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER