Erdoğan'ın tarihi mesajı büyük yankı uyandırdı! Dünyada manşet

Cumhurbaşkan Erdoğan'ın Yunanistan'a tarihi ayarı büyük yankı uyandırdı. Erdoğan'ın 'Bak Yunan tarihe dön, çok daha ileri gidersen bunun bedeli ağır olur ağır. Yunanistan'a bizim tek cümlemiz var, İzmir'i unutma' mesajı dünyada manşet oldu

Erdoğan'ın tarihi mesajı büyük yankı uyandırdı! Dünyada manşet

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Samsun Çarşamba Havalimanı'nda TEKNOFEST 2022'ye katıldı. Vatandaşlara seslenen Başkan Erdoğan, Yunanistan'ı çok sert sözlerle uyardı.

BAŞKAN ERDOĞAN'IN SÖZLERİ YUNANİSTAN VE DÜNYADA MANŞET OLDU

Erdoğan, "Bak Yunan tarihe dön, çok daha ileri gidersen bunun bedeli ağır olur ağır. Yunanistan'a bizim tek cümlemiz var, İzmir'i unutma" dedi. Başkan Erdoğan'ın mesajı dünya ve Yunanistan'da manşet oldu.FRANSIZ HABER AJANSI AFP: ERDOĞAN, YUNANİSTAN'I AĞIR BEDEL ÖDEYECEĞİ KONUSUNDA UYARDI
Fransız haber ajansı AFP son dakika  olarak paylaştığı açıklamaları, ''Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan'ı Ege üzerinde Türk uçaklarını "taciz etmeye" devam etmesi halinde "ağır bir bedel" ödeyeceği konusunda uyardı.'' şeklinde paylaştı.
AL ARABIYA: AĞIR BEDEL UYARISI
Birleşik Arap Emirlikleri haber ajansına ait Al Arabiya English ise Erdoğan'ın Yunanistan sözlerini, ''Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan'ın Türk uçaklarını Ege üzerinde “taciz etmeye” devam etmesi halinde “ağır bir bedel” ödeyeceği konusunda uyardı.'' şeklinde son dakika olarak verdi.


CNN
CNN Yunanca, "Erdoğan`ın Yunanistan`a doğrudan ve açık tehdidi: Yunanistan, İzmir`i unutma" başlığını kullandı.
Haberde, "Erdoğan`ın Yunanistan`ın adalarına operasyon sinyali verdiği" şeklindeki not aktarıldı. Erdoğan`ın söz konusu açıklamalarının, "Yunanistan`ın NATO içinde değeri yoktur." ifadesinin ardından geldiğine dikkat çekildi.
'YUNANİSTAN'I DOĞRUDAN TEHDİT ETTİ'
"in.gr" adlı internet sitesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan`ın Yunanistan`ı "doğrudan tehdit ettiğini" yazdı.
Erdoğan`ın, "Ankara vakti geldiğinde ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduğunu" vurguladığına işaret edildi.
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN SÖZLERİNİ AKTARDILAR: BİR GECE ANSIZIN GELEBİLİRİZ
"parapolitika.gr" adlı internet sitesi de "Yunanlılar, İzmir`de olanları unutmayın" manşetini attı.

Haberde, Cumhurbaşkanı Erdoğan`ın, "Ey Yunan, tarihe bak. Çok daha fazla ileri gidersen bunun bedeli ağır olur. Bir gece ansızın gelebiliriz. Adaları işgal etmeniz bizi bağlamaz. Vakti zamanı geldiğinde gereğini yaparız" dediği belirtildi.


BEDELİ AĞIR OLUR
"Erdoğan: Yunanistan`a doğrudan tehdit" diyen Kathimerini, Samsun`da konuşan Erdoğan`ın, Atina`yı "Bedeli ağır olur." ifadesiyle uyardığını aktardı.
Ayrıca Erdoğan`ın, TEKNOFEST`teki konuşmasından, "Kimin dostumuz, kimin bize karşı olduğunu iyi bilmeliyiz. Oradan S-300`lerle bizi tehdide kalkışıyor mu? Ey Yunan, tarihe bak. Çok daha fazla ileri gidersen bunun bedeli ağır olur." notları paylaşıltı.


RUSSIAN TODAY: YUNANİSTAN AĞIR BEDEL ÖDEYECEK
TR Haber'in aktardığına göre, Rusya haber ajansı Russian Today da AFP'nin açıklamalarını aktararak, ''Türkiye'den Erdoğan, Ankara'nın Uçaklarını Ege'de 'Taciz Etmeye' Devam Ederse Yunanistan'ı 'Ağır Bedel Ödeyecek' uyarısında bulundu'' dedi.

Skai televizyonu, "Yeni tehditler: Bir gece ansızın gelebiliriz" ifadesini kullandı. Haberde, "Türkiye Cumhurbaşkanı, Yunanistan`a `Tarihine bak` çağrısı yaptı.
'Aşırıya kaçarsanız bedeli çok ağır olur` diye uyardı." denildi. Erdoğan`ın konuşmasındaki, "Bu gençlik, bir asır önce milli mücadeleyi zafere ulaştırmış, düşmanı denize dökmüştü." ayrıntısına yer verildi.


EŞİ GÖRÜLMEMİŞ MEYDAN OKUMA
"Türk Cumhurbaşkan`ından eşi görülmemiş bir meydan okuma" ifadesine yer veren Proto Thema, "Yunanistan`ın işgal altındaki adaları bizi bağlamaz, zamanı gelince ne gerekirse yaparız." ayrıntısını aktardı.
Öte yandan Erdoğan`ın, ekonomi alanında verdiği "Çılgın Türkler büyüyerek yoluna devam ediyor." mesajına vurgu yapıldı.
ERT: TARİHE BİR BAKIN
Yunan devlet televizyonu ERT, Erdoğan`ın, Ege`deki hava sahası ihlalleri nedeniyle Yunanistan`ı uyardığını aktardı. Uyarılarını sıralayan Cumhurbaşkanı Erdoğan`ın "Tarihe bir bakın. Daha ileri giderseniz, ağır bir bedel ödersiniz." dediği kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2022, 14:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER