Erdoğan mikrofonun açık olduğunu unutup Esad ile ilgili o soruyu sordu!

Suriye meselesini konuşmak için Rusya'nın başkenti Moskova'ya giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Rusya Devlet Başkanı Putin ile bir araya geldi. 5 saat 40 dakika süren görüşmenin ardından ateşkes kararı alındı

Erdoğan mikrofonun açık olduğunu unutup Esad ile ilgili o soruyu sordu!

Suriye meselesini konuşmak için Rusya'nın başkenti Moskova'ya giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Rusya Devlet Başkanı Putin ile bir araya geldi. 5 saat 40 dakika süren görüşmenin ardından ateşkes kararı alındı.

'Esad ile görüşüldü mü'

Türkiye ve Rusya'nın ateşkes için anlaşmasından sonra görüşmede tarihi bir an yaşandı. Erdoğan mikrofonun açık olduğunu unutup Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile sohbet etti. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nu yanına çağıran Erdoğan, "Esad ile görüşüldü değil mi?" diye sordu. Rus Bakan Lavrov'un yanıtı ise mikrofonlara yansımadı.

Anlaşma detayları belli oldu

Moskova'da varılan anlaşmanın detaylarında, "İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'ndeki temas hattı boyunca tüm askeri faaliyetler, 6 Mart 2020 saat 00.01'den itibaren durdurulacak", "M4 kara yolunun kuzeyinde 6 kilometre ve güneyinde 6 kilometre derinliğinde bir güvenli koridor tesis edilecek. Güvenli koridorun işleyişine dair ayrıntılı esaslar, Türkiye ve Rusya savunma bakanlıkları arasında 7 gün içinde kararlaştırılacak" ve "Türk ve Rus devriyeleri, 15 Martta M4 kara yolunun Trumba'dan (Serakib'in 2 kilometre batısı) Ain Al Havr'a kadar olan kesimi boyunca başlatılacak." maddeleri yer almıştı.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2020, 10:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER