Erdoğan Müjdeyi Verdi: 42 Bin Mahkum Tahliye Edilecek!

Cumurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın af yasasını meclise getireceklerini söylemesinin ardından cinsel istismar, uyuşturucu, örgütlü suçlar, terör suçları, kasten adam öldürme ve mükerrer suçlar hariç ilk etapta 42 bin mahkum tahliye edilecek

AA
Erdoğan Müjdeyi Verdi: 42 Bin Mahkum Tahliye Edilecek!

Cumurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın af yasasını meclise getireceklerini söylemesinin ardından cinsel istismar, uyuşturucu, örgütlü suçlar, terör suçları, kasten adam öldürme ve mükerrer suçlar hariç ilk etapta 42 bin mahkum tahliye edilecek.

DETAYLAR NETLİK KAZANDI

Erdoğan, "İnfaz düzenlemesini de içeren ikinci yargı paketinin hazırlıklarını tamamladık, birkaç hafta içinde Meclis gündemine getiriyoruz" dedi. Bunun üzerine detaylar da netlik kazandı. 'Cinsel istismar, uyuşturucu, örgütlü suçlar, terör suçları, kasten adam öldürme ve mükerrer suçlar'a indirim yapılmayacak. İlk etapta 42 bin kişi tahliye olacak.

ŞUBATTA MECLİSE SUNULACAK

Halk arasında 'af paketi' olarak bilinen infaz paketi, şubat ayının başında Meclis'e sunulacak.  AK Parti kurmaylarından edinilen bilgilere göre bu 6 suçu işleyenler 'af paketi'nden yararlanamayacak.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2020, 11:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER