Erken seçim var mı? İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın planı

Muhalefetin erken seçim isteğini sık sık tekrarlamasına karşın hükümet seçimin zamanında yapılacağını belirtiliyor. Peki Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın erken seçim planı ne?

Erken seçim var mı? İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın planı

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü köşesinde muhalefetin sık sık istediği erken seçimle ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın planını açıkladı.

Selvi, bugünkü köşesinde Erdoğan'ın planını madde madde yazdı. İşte o maddeler:

1- Erdoğan 2 yıllık süresi varken erken seçime gitmeyi doğru bulmuyor. Seçimlerin 2023’te yapılmasını istiyor.

2- Pandemi şartlarında milletin iyice bunaldığı ve ekonomik sıkıntıların yaşandığı bir dönemde iktidar seçimlere gitmeyi kesinlikle düşünmüyor.

3- Muhalefet ise pandemi şartları ve ekonomik sıkıntının üst üste bindiği süreçte iktidarı erken seçime götürmek için çaba gösteriyor.

4- Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kafasında bir takvim olduğu söyleniyor. Ama bu erken seçim takvimi olarak algılanmasın. Pandemi şartlarının düzelmesi ve ekonominin iyileşmesinden sonra Erdoğan’ın takvimini uygulamaya koyacağı ifade ediliyor.

5- 2021 yılının ikinci yarısında iyileşmenin başlayacağı, düzelmenin ise 2022 yılında hissedileceği ifade ediliyor.

6- Şimdi muhalefet liderleri geziyor, 2022 yılında ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yurt gezilerine başlayıp, meydanlara çıkacağı söyleniyor.

7- Seçimleri muhalefet değil, koronavirüsün geriletilmesi, pandemi şartlarının ortadan kalkması ve ekonomini gidişatı belirleyecek.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER