Eski Başbakanlık raportörü Hüseyin Galip Küçüközyiğit kayıp: 9 gündür haber alınamıyor

Eski Başbakanlık raportörü KHK'lı Hüseyin Galip Küçüközyiğit'ten 29 Aralık'tan bu yana haber alınamıyor

Eski Başbakanlık raportörü Hüseyin Galip Küçüközyiğit kayıp: 9 gündür haber alınamıyor

Eski Başbakanlık raportörü KHK’lı Hüseyin Galip Küçüközyiğit’e 29 Aralık salı gününden beri haber alınamıyor.

Sosyal medya platformu Twitter'da Babamnerede isimli bir hesaptan şu bilgiler paylaşıldı: “Hüseyin Galip Küçüközyiğit’in en son 29 Salı günü saat 15:30-16:30 arasında Ankara Maltepe Camii’nin hemen karşısındaki ofisinden 34 FNF28 plakalı (Mazda 323) araçla Gölbaşı’na doğru hareket ettiği tahmin ediliyor. Özyiğit’in aracı da bulunamıyor.”

Hesapta yapılan paylaşımda, Küçüközyiğit’in kaybolmasıyla ilgili CİMER’e ve karakola başvuru yapıldığı da belirtiliyor.

Eski Başbakanlık raportörü KHK’lı Hüseyin Galip Küçüközyiğit’in annesi yetkililerden oğlunun bulunmasını istedi. Anne Küçüközyiğit, “Duyarlı bütün insanlara sesleniyorum; ne olur benim oğlumdan bana bir haber verin” dedi.

29 Aralık Salı gününden bu yana haber alınamayan Hüseyin Galip Küçüközyiğit’in annesi, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda yetkililerden yardım istedi. Anne Küçüközyiğit, “Bir haftadır oğlumun sesini duymuyorum, görmüyorum, Duyarlı bütün insanlara sesleniyorum; ne olur benim oğlumdan bana bir haber verin”dedi.

Hüseyin Galip Küçüközyiğit’in kızı Nursena Küçüközyiğit, iki yıl önce annesinin ve babasının boşandığını, “Dürüst, sevecen ve adil biriydi, okumayı severdi” sözleriyle tarif ettiği babasıyla ilgili şu bilgileri verdi:

“Babam hukuk müşaviriydi, 17/25 Aralık operasyonlarından sonra Başbakanlık raportörlüğüne aldılar. Daha sonra da ihraç ettiler. Konya’da 1973 yılında doğdu babam. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Bir dönem yüksek lisans çalışması için Almanya’da bulundu. Bir süre Ulusal Ajans’ta çalıştı. Hukuk müşavirliğine atandıktan bir süre sonra ise Başbakanlık raportörlüğüne aldılar. O sıralar babam, kendisine çok iş verilmediğini söylüyordu. 15 Temmuz’dan sonra babamı ihraç ettiler (01 Eylül 2016). Dava açılmıştı. 2018 yılında kendisi teslim oldu, yargılandı, örgüt üyeliğinden 6 yıl 3 ay ceza verdiler. Yaklaşık 6-7 ay cezaevinde kaldı. 6 Mayıs 2019’da son duruşması yapıldı ve istinaf süreci öncesi cezaevinden tahliye edildi.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER