Ethem Sancak'tan Kılıçdaroğlu'na: 'Ya sayı saymayı bilmiyorsun ya dayak yemedin'

Suriçi Düşünce Derneği'in açılışına ve katılan iş adamı Ethem Sancak, Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisine yönelik yaptığı eleştiriye cevap vererek, "İnsaf et Kemal Bey! Sen o makama nasıl geldin bu belli. Ya sayı saymayı bilmiyorsun ya dayak yemedin" diye konuştu

Ethem Sancak'tan Kılıçdaroğlu'na: 'Ya sayı saymayı bilmiyorsun ya dayak yemedin'

Suriçi Düşünce Derneği'nin düzenlediği 'Suriçi Buluşmaları'na iş insanı Ethem Sancak katıldı. Sancak, "Kemal Kılıçdaroğlu beni tanımadığını söylüyor ama benim referansımla Deniz Baykal'a gitti. Benim sayemde politikacı oldu" dedi. 

Artık Ak Partili

Sancak, bugün Vatan Partisi olarak varlığını sürdüren Aydınlık hareketine katıldığını ancak daha sonra oradan uzaklaşarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan etkilendiğini ve AK Partili olduğunu söyledi. Sancak, şu anda Vatan Partisi'nin de AK Parti'yle birlikte Vatan Cephesi'nde birlikte hareket ettiğini savundu. 

Despotizme karşı mücadele ettim

Peygamber soyundan geldiğini ifade eden Sancak, "Rahmetli Erbakan ve Erdoğan bana "Ne işin vardı sosyalistlerle?" diye sordular. Geçmişteki Müslümanlar Amerikancıydı, ben despotizme karşı olduğum için mücadele etmeye başladım peygamber dedem gibi" ifadelerini kullandı. 

Bana da suikast düzenlediler

12 Eylül döneminde PKK ile mücadele ettiğini söyleyen Sancak, "PKK, Doğu ve Güneydoğu'da solcu liderleri öldürüyordu. Bana da suikast düzenlediler. Düzenledikleri suikastte onlarla 3-4 saat çatıştım" diye konuştu. 

Siyasi geçmişinde ve iş dünyasındayken entelektüel birikimini geliştirdiğini ifade eden Sancak, AK Parti kurulduktan sonra Recep Tayyip Erdoğan'ın neferi olduğunu belirterek, şunları söyledi:

20 yıldır nefer olarak peşinde koşuyorum. Nefer oldum. Türkiye'de en zengin 20. adamdım, şimdi ilk 500'e bile giremiyorum. Entelektüeldim. Nefer olunca entelektüellik de kalmadı.

Kılıçdaroğlu'na referans oldum

"Kılıçdaroğlu'nun politika yapma nedeni benim. O'na ben referans oldum. Baykal'ın en has 3 adamından biriydim. Milli bir adamdır Baykal, hala görüşürüm."  diyen Sancak, Yönetim Kurulu Başkanı olduğu BMC'nin yüzde 49'unun Katar'a yüzde 51'inin kendisine ve ortağına ait olduğunu ifade ederek, Kılıçdaroğlu'na "İnsaf et Kemal bey. Sen o makama nasıl geldin bu belli. Ya sayı saymayı bilmiyorsun ya dayak yemedin ya da hesap uzmanı değilsin" dedi. 

100 yıllık fakru zarurete düşeriz

Türkiye'nin Tayyip Erdoğan liderliğinde emperyalizme karşı büyük bir mücadele verdiği görüşünü savunan Sancak, "Allah Tayyip Erdoğan'ı korusun. Biz de koruyalım. Ona bir şey olursa yine bir 100 yıllık fakru zarurete düşeriz" derken, Suriye'nin İdlib kentindeki gelişmelerle ilgili görüşlerini aktararak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bölgeyle ilgili satranç oynadığını ve Osmanlı Devleti'nin 34. Padişahı 2. Abdülhamit'ten daha büyük bir satranç ustası olduğunu söyledi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER