Fahrettin Altun: Cumhurbaşkanımızın sonuna kadar arkasındayız

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan bir yazı üzerine açıklama yaptı

Fahrettin Altun: Cumhurbaşkanımızın sonuna kadar arkasındayız

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Evrensel'de Ragıp Zarakolu imzasıyla çıkan bir yazı üzerine sert bir açıklama yaptı.

Yazıda merhum Başbakan Adnan Menderes üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hedef alındığı ileri sürülürken, Altun şu ifadeleri kullandı:

"Kaderi tayin eden Allah’a yemin olsun ki bu hastalıklı zihniyete ve tehditlerine boyun eğmeden milleti için dimdik duran liderimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sonuna kadar yanında, sonuna kadar arkasındayız."

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da Twitter hesabından şu tepkiyi gösterdi:

"Darbe, junta, idam söylemlerinizle tarihin çöplük kutusuna yuvarlanıp gideceksiniz. Erdoğan nefretiyle kahrolacak, kininizde boğulacaksınız. Bu millet sizin hiçbir meşum planınıza geçit vermeyecek. Bu memleketi birilerine peşkeş çekmenize asla müsade etmeyeceğiz."

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada da “İletişim Başkanı Fahrettin Altun tarafından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile merhum Başbakan Adnan Menderes'in fotoğraflarına yan yan yer vererek darbe ve idam tehdidi içeren “Makus kaderden kaçış yok” başlıklı yazı nedeniyle Ragıp Zarakolu ve Arti Media hakkında suç duyurusunda bulunuldu” denildi.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2020, 18:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER