Fatih Portakal'dan Süleyman Soylu'ya sert yanıt

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, belediyelerin yardım kampanyasının iptal edilmesini eleştiren Fox TV ana haber sunucusu Fatih Portakal'a yüklenmişti. Portakal'ın cevabı sert oldu

Fatih Portakal'dan Süleyman Soylu'ya sert yanıt

İçişleri Bakanlığı'nın belediyelerin yardım kampanyalarını iptal ettirmesini Fox Tv haber sunucusu Fatih Portakal eleştirmişti. Portakal, belediyelerle ilgili "Yerel yönetim" derken "Yerel hükümet" ifadesini de kullanmıştı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da katıldığı bir toplantıda Portakal için "Ben işkillenirim. Dün akşam FOX TV kanalında bir değerlendirme yapıldı. Bizim idari sistemimizde yerel hükümet yok. Acaba birileri, karşı karşıya kaldığımız bu süreçten bir anlam çıkarmaya mı çalışıyor? Bu kadar herkes kendi gözüne parmağını sokuyorken, son iki günde yardım kampanyası bahane edilerek bir şeyler yapmasından tam da içişleri bakanı vazifem olarak işkillendim" demişti.

İşte bu çıkışa Fatih Portakal'ın cevabı sert oldu.

Portakal, sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı:

"Yerel yonetim yerine dil sürçüp yerel hükumet ağzımdan çııknca maden bulmuş gibi oldular. Hatta İçişleri Bakanı ‘işkillenirim ben’ dedi. Sayin bakan, kendimden şüphem hiç olmadı siz geçmişe bakıp başkalarından şuphe ediniz. Ben rüzgara göre biçim değistirenlerden değilim."

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2020, 17:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER