Fatma Şahin: "65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkma yasağı fikri Yavaş'a aitti"

Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı aynı zamanda Ak Partili Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'den ilginç bir itiraf geldi. Şahin, 65 yaş üstü vatandaşlara sokağa çıkma yasağı fikrinin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tan geldiğini açıkladı. Şahin, "Ben de hemen İçişleri Bakanımız ile konuştum. Aynı gün kararı çıkarttık" dedi.

Fatma Şahin: "65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkma yasağı fikri Yavaş'a aitti"

Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, koronavirüs  tedbirleri kapsamında 65 yaş üstü vatandaşlara sokağa çıkma yasağının getirilmesi fikrinin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a ait olduğunu söyledi.

Yavaş'la belediye başkanları arasında oluşturulan ortak Whatsapp grubu aracılığıyla görüştüklerini belirten Şahin, "Sayın Mansur Yavaş 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkma yasağı fikrini yazdı. Ben de hemen İçişleri Bakanımız ile konuştum. Aynı gün kararı çıkarttık" diye konuştu.

Şahin, "Bizim kampanyamızın Ankara ve İstanbul'la olan farkı şu; Gaziantep Valiliği ayrı bir yardımlaşma sistemi kurmadı. Valilik, sosyal yardımlaşma sistemi üzerinden yürütüyor. İki ayrı hesap iki ayrı seferberlik yok" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na isim vermeden eleştirilerde bulunan Şahin, "Aktif olmak sürekli ulusal basına çıkıp konuşmak değil. Görevini bilmek ve gereğini yapmaktır. Derdimizi biz bakanlarla konuşuyoruz ve çözüm yolu arıyoruz. CHP'li belediyelerle de çok uyumlu çalışıyoruz" diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER