FETÖ'nün yeğeni Selahaddin Gülen itirafçı oldu: Neler anlattı neler!

MİT operasyonu ile yurt dışından getirilen Selahaddin Gülen'in çarpıcı ifadeleri ortaya çıktı

FETÖ'nün yeğeni Selahaddin Gülen itirafçı oldu: Neler anlattı neler!

MİT operasyonu ile yurt dışından getirilen terör örgütü FETÖ'nün lideri Fetullah Gülen'in yeğeni Selahaddin Gülen itirafçı oldu.

Gülen'in ifadesi 34 sayfa tuttu. Habertürk'ten Fevzi Çakır'ın haberine göre Gülen ifadesinde şunları söyledi:

- Gülen ailesi için özel kamp vardı, Erzurum'da başlayıp yayıldı, mahrem imamlık yaptım, Bylock kullandım. Etkin pişmanlıktan faydalanmak istiyorum. amcam FETÖ lideridir. Doğuştan itibaren bu oluşumda sayılırım. 2020 yılına kadar Amerika ülkesinde kaldıktan sonra evlilik için Kenya ülkesine gittim.

- 2008 yılı itibari ile Erzurum ilinde aile kampları yapılmaya başlandı. Senede bir kez olmak üzere Türkiye’nin tüm illerinde ve Amerika’da bulunan aile bireyleri bu kampa katılımları sağlanıyordu.

- Üniversite öğrenciliği döneminde Kuleli askeri lisesinde okuyan bir öğrenciye mahrem imamlık yaptım. Bu şahıs ile ayda bir kez İstanbul ilinde görüşmeye başladım. Görüşmelerimi ankesörlü hatlardan yapıyordum.

- 2014 yılında Amerika’ya amcam Fetullah Gülen’in ziyarete gittim. Burada yaklaşık 1 ay kadar kaldım. Erzurum ilinde bulanan örgüte ait Aziziye Kolejinde öğretmen olarak işe başladım.

- Ben BYLOCK haricinde herhangi bir program kullanmadım. 2015 yılı Kasım ayında Amerika’ya gittim. Bu gidişimin sebebi Green Kartımı alıp Amerikan Vatandaşlığı almaktı. Bu dönem boyunca Amcam Fetullah Gülen’in yanına hafta sonları Bamteli sohbetleri için giderdim.

- 2016 Temmuz ayında darbe girişimi sonrasında Pensilvanya’da amcamın yanına dışarıdan hiçbir ziyaretçi alınmadı. Bu dönemde sadece mollalar, istişare heyeti vardı. 2016 Eylül ayına kadar kimse giremedi.

- Kendi fikrim olarak Mustafa Özcan, amcam öldükten sonra örgütün başına geçecek kişidir.

- Amcam Fetullahçı Terör Örgütü'nün lideridir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER