FETÖ’ye dört ilde eşzamanlı operasyon: 14 gözaltı

İstanbul merkezli dört ilde FETÖ operasyonu düzenlendi. 14 kişi, İstanbul Emniyeti Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı Ulusal Güvenliğe Yönelik Suçlar Büro Amirliği Polisleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

FETÖ’ye dört ilde eşzamanlı  operasyon: 14 gözaltı


İstanbul Emniyeti Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı Ulusal Güvenliğe Yönelik Suçlar Büro Amirliği Polisleri; FETÖ'ye dört ilde eş zamanlı operasyon düzenledi.

İstanbul, Antalya, Osmaniye ve Yalova'da 17 şüphelinin yakalanması için çok sayıda adrese baskın yapıldı.
FETÖ'nün gizli haberleşme yazılımı ByLock kullanıcısı oldukları tespit edilen ve aralarında meslekten ihraç edilmiş iki eski polis memuru ve bir eski öğretmen de bulunan şüphelilerden 14'ü yakalanarak gözaltına alındı.

Şüphelilerden bazılarının; örgütün TSK Mahrem Yapılanması içerisinde sözde "Mahrem İmam" olarak faaliyet yürüttükleri, ankesörlü hatlardan görüşme kayıtlarının bulunduğu ifade edildi.

Bazı şüphelilerin ise örgütün Bölge Yapılanması içerisinde faaliyetler yürüttüklerinin, örgütle iltisaklı olan bazı kurumlarda çalıştıklarının veya örgütle iltisaklı derneklere üye olduklarının belirlendiği vurgulandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER