Fransa Cumhurbaşkanı Macron'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili skandal sözler!

Doğu Akdeniz'e 3 bin km uzakta olan Fransa'nın Cumhurbaşkanı Macron, skandal çıkışlarından birine daha imza attı. Fransız lider sorunlarının Türk halkıyla değil Erdoğan'la olduğunu ifade etti

Fransa Cumhurbaşkanı Macron'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili skandal sözler!

Türkiye, Avrupa Birliği'nden gelen tehditlere rağmen Doğu Akdeniz'de hakkı olan gaz ve petrol aramalarına devam ediyor. Türkiye'nin bu tutumu Fransa'yı ziyadesiyle rahatsız ediyor. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, AB'ye bir çağrı daha yaptı "Bizim sorunumuz Türk halkıyla değil Erdoğan'la" diye konuştu.

Macron, konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Biz, Avrupalılar olarak, Erdoğan'a karşı katı ve güçlü olmalıyız. Tansiyonu yükseltmekten kaçınmak istiyoruz ancak Türkiye bazı alanlardaki niyetlerini netleştirmeli. Avrupa bir bütün olarak Türkiye ile ilgili olarak daha net ve daha birleşik bir pozisyonda olmalı." ifadelerini kullandı.

Emmanuel Macron, Türk halkının çok büyük bir halk olduğunu ancak sorunlarının Cumhurbaşkanı Erdoğan'la olduğunu belirterek "Türk halkı büyük bir halk. Ancak biz Avrupalılar artık Erdoğan hükümetine karşı daha açık olmalıyız. Bizim sorunumuz Türk halkıyla değil Erdoğan'la" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER