Fuat Oktay'dan Doğu Akdeniz mesajı: Abdülhamid Han gemimiz sefere çıkıyor

Kıbrıs Barış Harekatı'nın 48'inci yıl dönümünde KKTC'de konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, dünyanın en gelişmiş sondaj gemilerinden biri olan Abdülhamid Han'ın Doğu Akdeniz'deki mesaisine başlayacağını söyledi. Oktay, arama çalışmaları için Ağustos ayının planlandığını ifade etti. Oktay, bölgedeki hidrokarbon faaliyetleri için ise, "Akdeniz'de karbon kaynakları Rum'un oyuncağı değildir" dedi.

Fuat Oktay'dan Doğu Akdeniz mesajı: Abdülhamid Han gemimiz sefere çıkıyor

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde Barış Harekatı'nın 48'inci yıl dönümü coşku ile kutlanıyor. Türkiye'yi temsilen törene katılan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay önemli mesajlar verdi. Oktay, "Yeni sondaj gemimizin önümüzdeki ay Akdeniz'de faaliyetlerine başlaması planlanmaktadır." dedi. Oktay, Yunanistan'ın ve Rum tarafının doyumsuz tavrının uzlaşmayı güçleştirdiğini belirterek, "Akdeniz'de karbon kaynakları Rum'un oyuncağı değildir." ifadelerini kullandı.

DOĞU AKDENİZ MESAJI: ABDÜLHAMİD HAN GEMİMİZ AĞUSTOS AYINDA SEFERE ÇIKIYOR

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'ın KKTC'deki Barış Harekatı törenindeki açıklamaları şöyle:

Yeni sondaj gemimizin önümüzdeki ay Akdeniz'de faaliyetlerine başlaması planlanmaktadır.

Rum tarafı hala bölgede kendine yancı bulma yönünde. Bölgede hak hukuk hakkaniyet konuşacak yancılar değil. Bunu da herkes böyle bilsin.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER