Galatasaray Lisesi’ne Fenerbahçeli Müdür Atandı!

Galatasaray Lisesi’ne sıkı bir Fenerbahçe taraftarı olarak bilinen Prof. Dr. Vahdettin Engin atandı. Bu atama Galatasaray Kulübü’nün tepkisine neden oldu. Galatasaray, Engin’in görevden alınmasını istedi.

Galatasaray Lisesi’ne Fenerbahçeli Müdür Atandı!

Müdür olarak Galatasaray Spor Kulübü’nün temellerinin atıldığı Galatasaray Lisesi’ne, Fenerbahçeli olmasıyla tanınan Prof. Dr. Vahdettin Engin atandı. Engin, Galatasaray Spor Kulübü doğal yönetim kurulu üyesi de oldu. Atamaya Galatasaray ve taraftarlar tepki gösterdi.

GALATASARAY'DAN AÇIKLAMA

Galatasaray atama kararını eleştirdi ve konuyla ilgili bir açıklama yaptı. İşte Galatasaray’ın açıklaması:

“Kurucumuz olmasından onur ve gurur duyduğumuz, bununla her zaman iftihar ettiğimiz Galatasaray Lisemize rakip takım taraftarı bir kişinin müdür olarak atanması camiamızı derinden yaralamıştır.

Başka renklere gönül vermiş bir kişinin, Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu'nun sembolik de olsa doğal üyesi olması kabul edilemez.

Geleneklerimize aykırı olan bu atamanın camiamızın beklentilerine uygun bir şekilde düzeltilmesini bekliyoruz.”

FENERBAHÇE'NİN ADI GEÇMEDİ

Galatasaray’dan yapılan açıklamada, Vahdettin Engin'in ve tuttuğu takım olan Fenerbahçe'nin adınının kullanılmaması dikkat çekti.

Kendisi de Galatasaray Lisesi’nden mezun olan tarihçi Prof. Vahdettin Engin, sıkı bir Fenerbahçe taraftarı.

Galatasaray Lisesi'ne müdür olarak atanan Engin, atama kararından önce şunları söyledi:

Galatasaray Lisesi benim yuvam, ben orada 8 yıl okudum. Ülkemizin göz bebeği okullarından biri. Orada görev almak benim için büyük bir onur. Ben mektepli Galatasaraylıyım. İmkan olursa okuluma hizmet etmek isterim. Süreç olumlu işlerse tayin gerçekleşecek. Başka bir kulüp taraftarı olmak başka bir şey. Bu bir spor müsabakası değil, eğitim meselesi. Görev almak için fırsat olursa büyük bir mutluluk duyarım.

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2019, 09:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER