Gaziantep'te mahalleye 'Geçmiş olsun' karantinası

Gaziantep'in İslahiye ilçesinde daha önce anjiyo olan kişiye 'Geçmiş olsun' ziyaretlerinin yapılması ve bu kişide Kovid-19 çıkması nedeniyle 16 konutu için alınan karantina kararı, tüm mahalleyi kapsayacak şekilde genişletildi.

Gaziantep'te mahalleye 'Geçmiş olsun' karantinası

Gaziantep'in İslahiye ilçesindeki yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında, 16 konuta yönelik karantina kararı genişletilerek mahallenin tamamında uygulanmaya başlandı. 

Alınan bilgiye göre, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, Kozdere mahallesindeki bir hastaya 'Geçmiş olsun' ziyareti gerçekleştirilmesinin ardından 16 konutu kapsayacak şekilde alınan karantina kararıyla ilgili gelişmeleri takip ediyor.

Bu kapsamda, anjiyo olduğu için mahallelinin ziyaretine geldiği ve daha sonra Kovid-19 testi pozitif çıkan yaşlı kadının kızında da virüs tespit edildi.

Yürütülen çalışmalar neticesinde ziyarete katıldığı tespit edilen ve mahalledeki bakkalı işleten karı-kocanın testleri de pozitif çıktı.

Bakkal çiftin mahalledeki bulaşma riskini artırma ihtimalini göz önünde bulunduran İslahiye İlçe Hıfzıssıhha Kurulu üyeleri, karantina kapsamını genişletme kararı aldı. Bu kapsamda Kozdere Mahallesi'nde 5 Haziran'a kadar sokağa çıkma kısıtlamasına karar verildi. Kararın ardından mahallenin tüm giriş çıkışları barikatlarla kapatıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER