Genç kadın çocuğunun komşusundan olduğunu öğrenip havalara uçmuştu: RTÜK harekete geçti!

ATV ekranlarında izleyicisiyle buluşan Esra Erol'la adlı programda iğrenç bir olay yaşanmıştı. Evli kadın, çocuğunun yaşlı komşusundan olduğunu DNA testi sonucunda öğrenince havalara uçmuştu. RTÜK gelen tepkiler sonrası harekete geçerek, televizyon programı hakkında inceleme başlattı

Genç kadın çocuğunun komşusundan olduğunu öğrenip havalara uçmuştu: RTÜK harekete geçti!

ATV ekranlarında Esra Erol'un sunumuyla ekrana gelen programa konuk olan Ferdi Karakuş ve eşi Esra Karakuş'un hikayesi birçok kişinin tepkisine neden olmuş, izleyenler toplumun ahlakını bozduğu gerekçesiyle RTÜK'ü hedef almıştı. Sessizliğini bozan RTÜK resmi Twitter hesabı üzerinden programa dair gerekli incelemeyi başlattıklarını duyurdu.

Manevi değerler yıpratıldı

Radyo Televizyon Üst Kurulu, bir televizyon kanalında yayımlanan programla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, "Son günlerde bir TV programcısının yayını nedeniyle Üst Kurulumuz töhmet altında bırakılmakta ve 'RTÜK nerede?' benzeri sorular, gerek basın aracılığıyla gerekse sosyal medya üzerinden dile getirilmektedir.

Milli ve manevi değerlerin korunmasına azami özen gösteren RTÜK, bazı çevrelerin oluşturmaya çalıştığı algıyla hak etmediği bir kampanyaya maruz kalmaktadır. 7/24 devam eden yayınları takip eden ve gereğini yapan RTÜK, görevinin başındadır. Bahse konu programla ilgili gerekli inceleme de Başkanlığımızın talimatıyla uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2020, 10:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER