Google’dan Flaş Türkiye Kararı!

Rekabet Kurumu’nun verdiği yasaktan sonra android telefonlardaki hizmetlerini geri çeken Google’dan flaş Türkiye kararı geldi

Google’dan Flaş Türkiye Kararı!

Rekabet Kurumu’nun verdiği yasaktan sonra android telefonlardaki hizmetlerini geri çeken Google’dan flaş Türkiye kararı geldi.

Google için verilen karar sonrası Google Search, Google Play, Youtube, Gmail gibi çok kullanılan uygulamaların Türkiye’de satışa çıkarılan android telefonlar için iptal edilmesi kararından sonra Google Türk Telekom ile anlaşmaya vararak sunucularını Türkiye’ye taşıma kararı aldı.

HIZ PROBLEMLERİ AZALACAK

Türkiye’de en çok giriş yapılan uygulamalar olan Google ve Facebook’un sunucularını Türkiye’ye getirmesi oldukça yerinde bir adım olarak görülüyor. Sunucuların ülkede değilken hız problemleri büyük oranda ortadan kalkarken yurt dışı merkezli sanal kimlik hırsızlığı konusu daha güvenli bir çatı altında bulunacak. 2020’de başlanması beklenen sunucuların kurulumu sekiz ayrı merkeze dağılacak.  Yüzde 50 oranında bu merkezlerden sağlanacak internet hizmeti daha sonra yüzde 80’e kadar çıkacak.

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2019, 15:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER