Hangi parti hangi sosyal medyayı kullanıyor: İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sosyal medya talimatı

Hangi parti hangi sosyal medya platformunu tercih ediyor? Hilmi Daşdemir’in başkanı olduğu Optimar’ın anketi bu sorunun cevabını verirken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da AK Parti MYK'da yüz yüze görüşme istedi

Hangi parti hangi sosyal medyayı kullanıyor: İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sosyal medya talimatı

WhatsApp'ın kullanıcılarına dayattığı sözleşme konuşulmaya devam ederken, sosyal medya Türkiye'de en önemli konulardan biri oldu.

Sosyal medya platformunda milyonlarca kullanıcı var.  Peki hangi parti hangi sosyal medya platformunu tercih ediyor? Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, Hilmi Daşdemir’in başkanı olduğu Optimar’ın bu konudaki anketine bugünkü köşesinde yer verdi. "Tek eksiği TikTok olan anketi  paylaşıyorum" diyen Selvi. "AK Partililer Facebook’cu, CHP’liler Twitter’cı, MHP’nin önceliği ise Facebook. HDP’liler ise ezici bir çoğunlukla Twitter’cı. İYİ Partililerin tercihi ise Facebook. AK Parti ve İYİ Partililerin ikinci tercihi Twitter’dan yana. CHP, MHP ve HDP’liler ikinci sırada Instagram diyor. Tabii siyaset de sosyal medyaya ilgisiz değil. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Twitter’daki takipçi sayısı 8 milyon 250 bin. Kılıçdaroğlu’nun ise 7 milyon 304 bin takipçisi var. Bahçeli’nin takipçi sayısı 5 milyon 459 bin olurken, Akşener’i 4 milyon 267 bin kişi takip ediyor" ifadelerini kullandı.

Selvi, AK Parti MYK'sında yaşanan bir olayı da şöyle anlattı:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti MYK’da sosyal medyayla ilgili bir tartışma üzerine, “Sosyal medya önemli ama aynı zamanda çok şişirme bir şeydir. Bizim partililerimizle, üyelerimizle, halkla doğrudan temasa önem vermemiz lazım” diyor. Ardından da ekliyor: “Ruberu, yani yüz yüze görüşme.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER