Hatay'da çıkan orman yangınlarını terör örgütü PKK üstlendi!

Hatay'ın Belen ilçesinde çıkarak yerleşim yerlerine sıçrayan ve 8 ayrı noktada devam eden orman yangınları, terör örgütü PKK tarafından üstlenildi. Kendilerine 'Ateşin Çocukları' diyen terör örgütü mensuplarının çıkardığı yangın büyüyor

Hatay'da çıkan orman yangınlarını terör örgütü PKK üstlendi!

Hatay'da 9 Ekim Cuma günü saat 10.00 sıralarında İskenderun'da çıktığı belirlenen orman yangınları Belen, Arsuz, Samandağ ve Erzin ilçelerine de sıçramıştı.

Rüzgarın da etkisiyle giderek büyüyen orman yangını, ilçe merkezlerine kadar ulaştı.

Söndürme çalışmaları başarı ile tamamlanan yangın, Belen'de henüz kontrol altına alınamadı.

Görüntüleri ile dehşete düşüren orman yanının söndürülmesi için çalışmalar sürerken, yerleşim yerlerinde yangından etkilenen vatandaşlar alanı terk etmek zorunda kaldı.

Terör örgütü PKK üstlendi

Büyük hasara yol açan ve hala tehlikesini sürdüren yangını terör örgütü PKK üstlendi. Kendilerini "Ateşin Çocukları İnisiyatifi" olarak atfeden hain terör örgütü, Hatay'daki yangınları üstlendiğine dair açıklamada bulundu.

Hatay'daki yangını üstlenen terör örgütü PKK tarafından yapılan açıklamada, "Hatay Belen'deki faşist sürüleri, askeri alanı ve bütün şehri ateş, kül ve korku içerisinde bırakan kutsal ateşi yakan inisiyatifimizin doğal üyelerine bin selam olsun" ifadeleri yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2020, 16:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER