HDP'li Dirayet Dilan Taşdemir Gara'ya ne götürmüş, bakın neler yapmış: Terörist tek tek anlattı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, teslim olan bir teröristin ifadesinde HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir'i Gara'da gördüğünü söylediğini açıklamıştı. O teröristin ifadesi ortaya çıktı

HDP'li Dirayet Dilan Taşdemir Gara'ya ne götürmüş, bakın neler yapmış: Terörist tek tek anlattı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir'in Gara'ya gittiğini açıklamış, bunu da teslim olan bir teröristin ifadesinde anlattığını söylemişti.

O teröristin ifadesi ortaya çıktı. Hürriyet'teki habere göre terörist ifadesinde Taşdemir'in Gara'da neler yaptığını tek tek anlattı. O ifadeden bir bölüm şöyle:

- Irak Mahmur alanına, özel kuvvetler mensubu Pirdoğan kod isimli örgüt mensubunun şoförlüğünde, yine bu alanın düzenlemesini yapan Özgür Çiya ve Arin Botan ve Arin kod isimli örgüt üyeleriyle beraber geçtim. 

- Araçta kod isimlerini hatırlamadığım 3 erkek terör örgüt üyesi daha vardı. Herkesin yanında silah ve teçhizatları bulunuyordu. Gara alanında araç ile 1.5 saat yolculuk yaptık. 

- Yolda başka bir aracın yanında durduk. Bu araçtan Dirayet Dilan Taşdemir isimli, sonradan televizyondan HDP milletvekili olduğunu öğrendiğim kişi indi. Benim bulunduğum araca bindi. 

- Bu kişi sivil kıyafetliydi, yanında sırt çantası ve poşetler de vardı. Araca bindikten sonra sadece selamlaştık. Aramızda başka bir konuşma olmadı. Yaklaşık 1 saat araç yolculuğundan sonra Mahmur kampına geldik. Bize ‘hoşça kalın’ diyerek araçtan indi. Bu şahsı başka bir araç aldı…

Bu arada Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir hakkında bu bilgiler doğrultusunda soruşturma başlatmıştı.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2021, 13:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER