Hulusi Akar'dan flaş açıklamalar: Başlarına yıkıldı!

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Kuzey Irak'taki Haftanin bölgesine yaptığı Pençe Kaplan operasyonu sürerken, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar birlik komutanlarına seslendi

Hulusi Akar'dan flaş açıklamalar: Başlarına yıkıldı!

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Kuzey Irak'taki Haftanin bölgesindeki teröristlere yönelik Pençe Kaplan operasyonunda şu ana kadar 500'den fazla hedefin yok edildiği açıklandı.


Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ile geldiği Kara Kuvvetleri Komutanlığı Harekat Merkezi'nde Pençe Kaplan Operasyonu’ndaki son duruma ilişkin brifing aldıktan sonra birlik komutanlarına bir konuşma yaptı.

Akar şunları söyledi:

- Bizim gözümüz, kulağımız sizde. Oradaki tozu da, toprağı da, rüzgarı da, soğuğu da buradan hissetmeye çalışıyoruz. Vazifenin ifası için gereken ne varsa onun yapılması gerektiğini hepimiz biliyoruz. Bugünlere kolay gelinmedi.

- Geçmişe, 2015 yılına doğru bakın, teröristlerin ‘girilemez’, ‘ulaşılamaz’ dedikleri nerelere girildi, nerelere çıkıldı, neredeki inler, barınaklar, sığınaklar teröristlerin başlarına yıkıldı.

- Aynı tertip ve düzende ilerlemek suretiyle inşallah Pençe-Kaplan Operasyonu’nu da başarıyla kapatıp, komandonun tarihine, Kara Kuvvetlerimizin tarihine, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin tarihine yeni bir altın sayfa ekleyeceksiniz.

- Bugünlere gelinmesinde büyük emekleri olan, kanlarıyla canlarıyla bu başarının gerçekleşmesine katkı sağlayan şehitlerimizi bir kez daha saygıyla anıyor, Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize şükranlarımızı ve minnetlerimi sunuyorum.

Birlik komutanları ise, en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar mücadelenin süreceğini, bu kapsamda verilecek her görevi yerine getirmeye hazır olduklarını belirttiler.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
ziya efe
ziya efe - 1 yıl Önce

Allah türk milletinin yar ve yardımcısı olsun askerlerimiz ve devletimizi yöneten saygı deyer yöneticilerimizi canı gönülden tebrik ediyor aziz ordumuzun her daim duacısı ve yanında olmaktan gurur duyuyorum Allahım ayaklarını taşa deydirmesin kılıçlarını keskin bahtlarını açık etsin slm saygı

SIRADAKİ HABER