İBB Araç İhalesi İptal Edildi!

İBB Destek Hizmetleri Hizmetleri Müdürlüğü'nün düzenlediği 2020 Yılı Kiralık Araç İhalesi, ihaleye giren 2 firmanın teklifinin gerekli şartları sağlamaması sebebiyle iptal edildi.

İBB Araç İhalesi İptal Edildi!

İBB Destek Hizmetleri Hizmetleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2020 Yılı Kiralık Araç İhalesi, İBB'nin Bakırköy'deki Ek Hizmet Binası'nda gerçekleştirildi. İhale komisyonuna İBB Satın Alma Daire Başkanı Arif Gürkan Alpay başkanlık yaptı. 

565 sürücülü personel çalışması ve 1826 adet araç kiralamak üzere açık ihale usulü ile düzenlenen ihaleye 2 teklif sunuldu. 

TEKLİFLER REDDEDİLDİ

İhaleye katılan Ağaoğlu Danışmanlık İç ve Dış Ticaret Limited Şirketi 141 milyon 277 bin 790 lira, Taksim Taahhüt Limited Şirketi 110 milyon 737 bin 819 lira teklif sundu.
İhale komisyonuna başkanlık yapan Alpay, her iki isteklinin de zarf ve belge kontrolleri sonrası gerekli şartlara haiz olmadıklarını ve geçici teminat belgelerini sunmadıkları için teklifleri reddederek ihaleyi iptal ettiklerini söyledi. 

YENİ İHALE HAZIRLIĞI

Alpay, yeni ihalenin hazırlığının yaklaşık 40 gün kadar süreceğini ifade ederek hizmetlerde aksama olmaması için ellerinden geleni yapacaklarını kaydetti.

Ekrem İmamoğlu, İBB Başkanı seçildikten sonra belediyeye ait kiralık bir grup aracı Yenikapı’da ‘sergilemişti.’ İmamoğlu’nun ‘israf’ olarak nitelediği serginin ardından ihale ile 1826 adet araç ile 565 sürücü personel alınacağı duyurulmuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER