İBB Başkanı İmamoğlu Duyurdu: 4 Yaş Altındaki Çocuk Annelerine Ulaşım Ücretsiz!

İBB Meclisi’nin kabul etmesiyle birlikte İstanbul’da 4 yaş ve altı çocuk sahibi 1 milyon 160 bin anneye ulaşım ücretsiz olacak

İBB Başkanı İmamoğlu Duyurdu: 4 Yaş Altındaki Çocuk Annelerine Ulaşım Ücretsiz!

İBB Meclisi’nin kabul etmesiyle birlikte İstanbul’da 4 yaş ve altı çocuk sahibi 1 milyon 160 bin anneye ulaşım ücretsiz olacak.

1 MİLYON 160 BİN ANNEYE ÜCRETSİZ ULAŞIM

Seçim dönemi İstanbul’da ulaşımın kapsamının genişleyeceğine yönelik çalışmalar yaptığını söyleyen İmamoğlu geçtiğimiz gün toplanan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde, 4 yaş ve altı 1 milyon 160 bin anneye ulaşımın ücretsiz olduğu kararının alındığını açıkladı.

"BİR VAAT DAHA HAYATA GEÇİYOR"

Konuyla alakalı Twitter hesabından açıklama yapan İmamoğlu, “Bir vaat daha hayata geçiyor” başlığıyla paylaştığı gönderide "İstanbul'da 4 yaş ve altındaki 1 milyon 160 bin çocuğumuzun annelerinin ücretsiz ulaşım kartı hakkı elde etmesi, Sayıştay’ın olumlu görüşünün alınması kaydıyla meclis komisyonundan geçmiş ve sonrasında meclisimizden oybirliği ile kabul edilmiştir." ifadelerine yer verdi. İstanbul'un en büyük sorunlarından birinin ulaşım olduğunu sürekli söyleyen İmamoğlu'nun fiyatlandırma politikalarından sonra trafik sorununa nasıl bir çözüm önereceği merakla bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER