İBB'de bu defa 'deniz taksi' skandalı! Haliç'te çürümeye terk edildi

İBB'nin 165 milyona satın aldığı deniz taksilerden bugüne kadar yalnızca 54 bin lira gelir elde ettiği ortaya çıktı. 50 deniz taksinin akıbeti ise Haliç Tersanesi oldu. Taksiler tersanede çürümeye terk edildi.

İBB'de bu defa 'deniz taksi' skandalı! Haliç'te çürümeye terk edildi

Ekrem İmamoğlu yönetimindeki İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde  bu defa deniz taksi skandalı ortaya çıktı. İBB, 165 milyona satın aldığı 50 adet deniz taksisi atıl halde bulundu.

YALNIZ 54 BİN LİRA GELİR ELDE ETTİ
İBB'nin Meclis Denetim Komisyonu 2021 Yılı Denetim Raporu'nda yer alan gerçekler adeta şoke etti Buna göre 165 milyona satın alınan taksilerden yalnızca 54 bin lira gelir elde ettiği ortaya çıktı.
Sabah'ın aktardığı habere göre taksilerin tersanede atıl halde beklediği objektiflere yansıdı.

22 Ocak'ta Haliç Tersanesi'nde görüntülenen deniz taksilerin 12 Nisan'da da yerlerinde sabit olarak bekletildiği belirlendi.

Deniz taksilerle ilgili olarak 2021 Yılı Denetim Raporu'nda şu ifadelere yer verilmişti:

''27 Temmuz 2021 tarihli deniz Taksi Mal Alım İşi İhalesi 84 milyon 950 bin TL+KDV bedelle İBB iştiraki Şehir Hatları'na verildi."
50 adet deniz taksi satın alındı. Gelirler Müdürlüğü'ne göre deniz taksiden 54 bin 301 bin TL gelir elde etti.''

Ekrem İmamoğlu yönetimindeki İBB'nin işbilmezliği nedeniyle belediye 165 milyon TL bedelle aldığı ve işlettirdiği bu taksilerin amortisman ve bakım maliyetleri de dikkate alındığında hiç harcama yapmadan gördürebileceği hizmet için ciddi maliyet oluştu. Kamu zararına sebebiyet veren İBB'nin liyakatsiz yöneticilik anlayışı tepki çekiyor.

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2022, 10:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER