İBB Halk Ekmek İddialarına Yanıt Verdi!

Geçtiğimiz günlerde Ümraniye'ye İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) bünyesinde bulunan halk ekmeklerinin satışının artık yapılmadığı  gündeme gelmişti

İBB Halk Ekmek İddialarına Yanıt Verdi!

Geçtiğimiz günlerde Ümraniye'ye İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) bünyesinde bulunan halk ekmeklerinin satışının artık yapılmadığı  gündeme gelmişti. 

İBB, Ocak ayı 2. bileşiminde söz alan Ümraniye meclis üyesi Yavuz Selim Tuncer Başkanlık makamına cevaplaması amacıyla bir soru önergesi verdi. Tuncer'in verdiği soru önergesi, İBB ile Ümraniye Belediyesi tarafından imzalanan ekmek dağıtma protokolünün neden iptal edildiği yönündeydi.

'AİLELER EKMEK ALAMADI'

Tuncer, "Yıllardır Ümraniye Belediyesi olarak ilçedeki maddi durumu yetersiz ailelere Halk Ekmek aracılığıyla ekmek dağıtıyorduk. Yaklaşık 2 bin 500 aileye günlük 6 bin 100 adet ekmek dağıtılıyordu. Ancak 1 Ocak itibarıyla İBB Ümraniye Belediyesi ile sözleşme yenilemedi. 16 gündür Ümraniye'deki aileler ekmek alamamaktadır. Bunun günahı CHP'li yönetime aittir. Ben bunun nedeninin araştırılmasını ve cevaplanmasını istiyorum" demişti.

ÖZELLİKLE KESİLMEDİ

Ümraniye Belediyesi’nin Halk Ekmek'le ilgili iddialarına İBB'den cevap geldi. Yapılan açıklamada, "Ümraniye Belediyesi’nin bir süredir dağıttığı ekmeğin İBB tarafından özellikle kesildiği iddiası doğru değildir" ifadelerine yer verildi.

BELEDİYE İHALE AÇMADI

İstanbul Büyükşehir Belediye Sözcüsü Murat Ongun, sosyal medya hesabından Ümraniye Belediyesi’nin iddialarına cevap verdi.

Ongun şu ifadeleri kullandı: "Ümraniye Belediyesi'nin bir süredir dağıttığı ekmeğin İBB tarafından özellikle kesildiği iddiası doğru değildir. Hiçbir kar amacı olmayan Halk Ekmek'e bu belediyemiz hem seçim sonrasında ödemeyi keserek 1.8 milyon TL borçlanmış hem de yeni dönemde bu konuda ihale açmamıştır."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER