İBB Kaçak Büfe Kurdu: Zabıtalar 24 Saat Nöbette!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) encümen kararı ve izni olmadan Merter metrosunun yanına kaçak büfe kurdu. Büfenin kaldırılmasını talep eden Güngören Belediyesi ve İBB karşı karşıya geldi

İBB Kaçak Büfe Kurdu: Zabıtalar 24 Saat Nöbette!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, encümen kararı ve izin belgesi olmadan Merter Metro İstasyonu ve otobüs durağının yanına kaçak bir büfe kurdu. Güngören Belediyesi zabıta ekipleri büfenin kaldırılmasını istedi. İBB buna karşı çıktı ve büfenin başına zabıta ekiplerini dikti. İBB zabıtası, Güngören Belediyesi kaçak büfeyi kaldırmasın diye 24 saat kesintisiz nöbet tutmaya başladı.

İZİN BELGESİ YOK

Güngören Belediyesi Zabıta Müdürü Mehmet Akgün, "Bu büfenin buraya koyulması için Büyükşehir Belediyesi encümen kararıyla beraber belediyemize herhangi bir resmi belge ve izin belgesi ibraz edilmemiştir. Büfenin buradan kaldırılması benim görevim olduğu için buradayım. Büfenin Büyükşehir Belediyesine veya iştiraklerine ait olduğu ile ilgili bize bilgi verilmediği için iki belediye zabıtaları olarak buradayız" dedi.

'BÜFENİN KALDIRILMASI İÇİN BURADAYIZ'

Akgün, "Biz bu büfe 500 metre ileride Metro ve Metrobüs üst geçidinin ayağında Güngören tarafında yine aynı şekilde gece yarısı bırakılmış, biz yine görevimizi yapmak üzere oraya gitmiş ve Büyükşehir zabıtaları ile karşı karşıya gelmiştik. Ancak karşılıklı istişareler sonucunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri aynı büfeyi alıp uzaklaştılar. Yaklaşık bir ay sonra aynı büfe izin belgesi ibraz edilmeden buradaki yeşil alana bırakıldı. Büfenin kaldırılması için buradayız. Biz görevimizi ifa etmek için gerekli kişilerle irtibat kurmaya çalışıyoruz" diye konuştu.

Büfeyle ilgili İBB'den ise henüz bir açıklama yapılmadı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER