İçişleri Bakanı Soylu: Alçak gözaltına alındı

İçişleri Bakanı Soylu, "15 Temmuz Destanına küfreden şeref yoksunu alçak, Balıkesir Polisimiz tarafından gözaltına alındı" açıklamasında bulundu

İçişleri Bakanı Soylu: Alçak gözaltına alındı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimine karşı verilen mücadeleyle ilgili sosyal medya üzerinden hakaret içerikli paylaşım yapan bir kişinin gözaltına alındığını bildirdi.

Hüseyin Sarı, Facebook hesabından 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin yaptığı paylaşımda, skandal ifadelere yer verdi.

Eski belediye başkanı Hüseyin Sarı, 15 Temmuz paylaşımı dolayısı ile gözaltına alındı. CHP’li Sarı’nın sosyal medya hesabından yaptığı 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü sebebi ile görsel ve yazılı paylaşımı nedeni ile ikamet ettiği evinden Erdek polis ekipleri tarafından gözaltına alındığı öğrenilirken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da sosyal medyadan yaptığı paylaşım ile olay hakkında bilgi verdi. 

Bakan Soylu, iletisinde, "15 Temmuz ihanetine direnen vatandaşlarımızı ve şehitlerimizi aşağılayan H.S. isimli şahıs, Balıkesir polisimiz tarafından gözaltına alındı. Halkı kin ve düşmanlığa tahrik, suç ve suçluyu övme, terör örgütü propagandası yapma suçlardan hakkında yasal işlem başlatıldı" şeklinde bilgi verdi.

İHALEDE USULSÜZLÜK SEBEBİ İLE GÖREVİNDEN ALINMIŞTI

Edinilen bilgiye göre Hüseyin Sarı’ya daha önce de Cumhurbaşkanına hakaretten işlem yapılırken, ihalede usulsüzlük sebebi ile Erdek Belediye Başkanlığı görevinden alınmıştı.

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2022, 09:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER