İçişleri Bakanı Soylu'dan Köfteci Yusuf açıklaması: Köfteci Yusuf kimdir?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün gece TRT Haber'de katıldığı programda meşhur köfteci Yusuf'la (Yusuf Akkaş) ilgili de açıklama yaptı. Köfteci Yusuf kimdir? Yusuf Akkaş kimdir?

İçişleri Bakanı Soylu'dan Köfteci Yusuf açıklaması: Köfteci Yusuf kimdir?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün gece TRT Haber canlı yayınında döneminde yapılan mafya operasyonlarını anlatırken, Köfteci Yusuf'la ilgili de (Yusuf Akkaş) açıklama yaptı.

Soylu, "Dava dilekçelerinde ifade ettim bir takım muamma işler var. Savcı beni çağıracak. Biz namusumuzu bu işte kazanmadık. İftiraların yalanların, birtakım operasyonları karşısında kalabilirsiniz. Allah iftiradan korusun. Tekrar söylüyorum hayatımda en nefret ettiğim mafya tipi yapılanmalardır. Bunları silip süpürmek bizim namusumuzdur. Bursa'da Köfteci Yusuf'a çökmeye çalışıyorlar. Operasyonu başlattım, hepsi var. İstanbul'un başlangıcını bilmiyorum ama operasyona çeviren benim” dedi.

Köfteci Yusuf kimdir? Yusuf Akkaş kimdir?

‘Köfteci Yusuf’ olarak bilinen Yusuf Akkaş, Bursa'nın Kızılhisar Köyü'nde doğdu. Kızılhisar Köyü'nde köy kıraathanesinde ticaret hayatına başladı. İlk dükkanını 1996 yılında İznik'te açtı. 

1998 yılında ise 600 kişi kapasiteli Köfteci Yusuf'un temellerini İznik'te attı. Kısa süre sonra ikinci şubesini Orhangazi'de, üçüncü şubesini de Yalova yolunda açtı. 

İşletmenin; Bursa’da 33, İstanbul’da 53, Ankara’da 11, İzmir’de 16, Balıkesir ve Samsun’da 7 Aydın'a 4, Antalya'da 5, Afyonkarahisar, Denizli, Konya, Yalova, Kocaeli ve Muğla'da 3, Bilecik, Eskişehir, Kırklareli, Ordu, Kırıkkale, Manisa, Sakarya ve Tekirdağ'da 2, Isparta, Çanakkale, Kütahya, Çankırı, Amasya, Burdur, Düzce, Edirne, Aksaray, Nevşehir ve Kırşehir'de 1’er tane olmak üzere toplam 181 noktada şubesi bulunuyor.

Yusuf Akkaş, güncel olarak yüzde 100’lük pay oranıyla (30 milyon TL), işletmenin sahibi olarak biliniyor.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER