İçişleri Bakanı Soylu'dan sert cevap: Özür diliyorum, Taşlıtarla'da büyük biz!

İçişleri Bakanı Süleayman Soylu, gazeteci Saygı Öztürk'e bir haberinden dolayı tepki göstermişti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Soylu'ya özür dilemesi çağrısında bulunmuştu. Soylu bunun üzerine Twitter hesabından açıklama yaptı

İçişleri Bakanı Soylu'dan sert cevap: Özür diliyorum, Taşlıtarla'da büyük biz!

Gazeteci Saygı Öztürk, Sözcü gazetesindeki bir haberinde "Trabzon böyle bir yükseliş görmedi" diyerek AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu'nun eşi Ali Ayvazoğlu'nun yükselişini yazmıştı.

Bunun üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu ve eşi Ali Ayvazoğlu ile ilgili çıkan haberi de paylaşarak şu ifadeleri kullanmıştı:

"İnsanlık görevimi yapıyorum. Saygı Öztürk’ün bu yazısı namussuzluktur. Bahar Hanım ahlaklı, faziletli bir kadındır Ali Beye minnettarız Trabzon turizmini ayağa kaldırdı. Bugünden sonra bu namus düşmanını kim muhatap alırsa, gözümde aynı namussuzluğun ortağıdır, haysiyet celladıdır."

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ise "İçişleri Bakanı'nın özür dilemesi lazım" demişti. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bu çağrının ardından az önce Twitter hesabından açıklama yaparak şunları yazdı:

"Sayın Kılıçdaroğlu, Özür diliyorum. Taşlıtarla Nazlı Sokak'ta büyüdük biz... Kadın, namus, insan, kavramını; ailemiz, öğretmenimiz, camideki hocamız ve sokağımız öğretti bize...

Paraya, yarenliğe, makama, terk etme dediler. Terk etmeyeceğiz... Sizin gibi ve sessiz kalanlar gibi de olmayacağız... Arkadaşlık, Saygı'ya "ayıp etmişsin özür dile" demekti. Diyemedin... Bir anneye, kadına iftiraya karşı hep böyle olacağız Özür dilerim..."

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2020, 09:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER