İçişleri Bakanı Soylu deprem bölgesinde son durumu açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, deprem sonrası Düzce'ye gitti ve açıklamalarda bulundu

İçişleri Bakanı Soylu deprem bölgesinde son durumu açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Düzce'deki depremin ardından bölgeye giderek incelemelerde bulundu.

Soylu, şunları söyledi:

“Köylerdeki taramalar, özellikle Gölyaka ilçesindeki köylerdeki taramalar tamamlandı gibi ve birkaç ahır yıkıntısı dışında şu ana kadar gelmiş büyük bir ağır hasar ve bina çökmesi gibi ihbarlar söz konusu değil.

Depremin ardından artçı depremler ve elektrik kesintisi yaşandı. Bunların büyük bölümü kontrollü bir şekilde yapıldı ve daha sonra peyderpey elektrik verilmeye devam edildi.

Şu anda ekipler olay yerine devam ediyor, yönlendirilmiş durumda. Özellikle AFAD birliklerimiz, Kızılay ve tüm birliklerimiz olay yerine yönlendirilmiş durumda.

Şu anda dışarı çıkmış vatandaşlarımıza battaniye sevkiyatı devam ediyor. Bu açıdan hem valilerimiz, hem kaymakamlarımız, hem ilgili belediye başkanlarımız, muhtarlarımız herkese olay yerinde ve Allah’a şükür bir can kaybı söz konusu değil.

Bu depremin olduğu dakikadan itibaren hem emniyet birimlerimiz, jandarma birimlerimiz, güvenlik ve asayiş açısından da tüm kontrollerini sahada devam ettirmektedirler. Bu açıdan da vatandaşlarımız evlerinden çıktı.

Birtakım asayiş olayları olur mu, birtakım hırsızlık olayları olur mu diye endişe içerisinde olabilirler ama gerek bekçilerimiz, gerek polislerimiz, gerek jandarmalarımız şu anda sokaklarda asayiş açısından güvenlik tedbirlerini almış durumdalar."

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2022, 09:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER