İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konuştu: Flaş açıklamalar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İçişleri Bakanlığı Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi’nde (GAMER) gerçekleşen programda açıklamalarda bulundu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konuştu: Flaş açıklamalar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İçişleri Bakanlığı Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi’nde (GAMER) gerçekleşen programda açıklamalarda bulundu.

Soylu şu ifadeleri kullandı:

- Gençlerin çok güzel coğrafyada yaşıyor.  Bu memleket bize Allahın bir lütfu. Gazi oldular şehit oldular. Bizim bu topraklarda hür ve özgür şekilde yaşamamıza imkan sundular. Bizim yapacağımız daha ileriye götürmek.

- Sizler annelerinizden, babalarınızdan şanslısınız, dedelerinizden şanslısınız. Sizin çocuklarınızın, torunlarınızın sizden daha şanslı olabilmesi için sizin dedeleriniz, annelerinizin ortaya koyduğu uğraştan daha fazla uğraş ortaya koymanız lazım.

- Rekabeti kendi içinizde yapmayın. Dünya ülkeleriyle rekabet yapmalısınız. Dünyada bizden ilerde olan ülkelerin yetişmiş insanlarından daha fazla geliştirmelisiniz kendinizi.

Soylu, GAMER salonunda bulunan ekranların tanıtımını yaptı ve Türkiye’nin çeşitli yerlerinde görev yapan güvenlik personeli ile canlı bağlantılar gerçekleştirdi.

Şırnak Jandarma Üs Komutanı Tuğgeneral Ali İhsan Ersoy ile canlı bağlantı gerçekleştiren Soylu, Cudi Dağı Sefine tepesinin birçok dinin mensuplarının ibadet yeri olarak kullanıldığını söyledi.

Buranın Şırnaklılar tarafından yılın belirli zamanlarında festival yeri olarak kullanıldığını kaydeden Soylu, “Ancak 40 yıl önce terör başlayınca terör buna maalesef müsaade etmemiş. Kahraman bir mücadeleyle askerlerimiz oraları temizlediler. Şimdi inşallah Temmuz ayında Sefine’de vatandaşlarla öyle bir şölen gerçekleştirilecek. İnsanlar buralara gidecekler. Burada doğa güzellikleri var” diye konuştu. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER