İçişleri Bakanlığı'ndan 'Bayram harçlığı' açıklaması

İçişleri Bakanlığı, son günlerde yayılan valilikler ve kaymakamlıklarca bayram harçlığı dağıtılacağı iddialarıyla ilgili açıklama yaptı

İçişleri Bakanlığı'ndan 'Bayram harçlığı' açıklaması

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada ''Son günlerde sosyal medyada ve bazı internet haber sitelerinde 'Kurban Bayramında valilikler ve kaymakamlıklarda bulunan Açık Kapı birimlerinden bayram harçlığı dağıtılacağı' yönündeki haberler asılsızdır '' denildi.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Açık Kapı şube müdürlükleri ve Açık Kapı şefliklerinin temel görevi, vatandaşlarımızın kaymakamlık ve valiliklerdeki iş ve işlemlerinde yardımcı olmak, şikayet ve taleplerini kaydederek bunların etkin şekilde takibini yapmak ve vatandaşlarımızı,  takibi yapılan işlem, şikayet veya talepleri hakkında bilgilendirmektir.

Görev tanımından da anlaşılacağı üzere, Açık Kapı birimlerimizin söz konusu haber ve paylaşımlarda yer aldığı gibi sosyal yardım yapabilmesi mümkün değildir.

Geçtiğimiz Ramazan Bayramı’nda da yanlış bilgiye dayalı benzer paylaşımlara rastlanılmış, konuyla ilgili gerekli açıklama, kamuoyu ile paylaşılmıştır.

Bu tarz mesnetsiz haber ve paylaşımlara itibar edilmemesi, Açık Kapı birimlerimizden bu yönde bir talepte bulunulmaması, ayrıca bu doğrultuda vaatte bulunan, yönlendirme yapmaya çalışan hiç kimseye itibar edilmemesi, vatandaşlarımızın mağdur olmaması açısından önemlidir."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER