İçişleri Bakanlığı'ndan flaş genelge: Yasak uzatıldı

İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine gönderdiği genelge ile 31 ilde tüm giriş/çıkışlar bu gece saat 24.00’dan itibaren 15 gün daha uzattı.

İçişleri Bakanlığı'ndan flaş genelge: Yasak uzatıldı

İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine gönderdiği genelge ile 31 ilde  tüm giriş/çıkışlar bu gece saat 24.00’dan itibaren 15 gün daha uzattı.

Bu kapsamda;

1- Büyükşehir statüsündeki 30 ilimiz (Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van) ile Zonguldak ili için; il sınırlarından kara, hava ve deniz yolu ile (toplu ulaşım aracı, özel araç ve yaya vb.) yapılacak tüm giriş/çıkışlar 18 Nisan 2020 Cumartesi günü saat 24.00'den itibaren 15 günlük süre için geçici olarak durdurulacak.

2- Bu illerde  yaşayan/bulunan tüm vatandaşlarımızın belirtilen süre boyunca illerinde kalmaları esas olacak. 

3- Belirtilen illere giriş-çıkış kısıtlamasının daha önceki genelgelerle belirlenen usul ve esaslar ile istisnalar 18 Nisan Cumartesi günü saat 24:00'den sonra da geçerli olacak. 

Bakanlık valiliklere gönderdiği genelgede söz  konusu tedbirlere ilişkin Valiler/Kaymakamlar tarafından ilgili mevzuatı uyarınca gerekli kararların ivedilikle alınması, uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi ve mağduriyetlere neden olunmamasını istedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2020, 19:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER