İçişleri Bakanlığınca 'Yıldırım-2 Cilo' operasyonu başlatıldı

İçişleri Bakanlığınca Hakkari'de "Yıldırım-2 Cilo" operasyonu başlatıldı. Operasyona Hakkari İl Jandarma Komutanlığında görevli; Jandarma Komando, JÖH, PÖH ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan 1.106 personel katılıyor.

İçişleri Bakanlığınca 'Yıldırım-2 Cilo' operasyonu başlatıldı

İçişleri Bakanlığı’ndan gelen açıklama şöyle:

Bölücü terör örgütünü tamamen ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek maksadıyla dün, İçişleri Bakanlığınca Hakkari‘de “Yıldırım-2 Cilo” operasyonu başlatıldı.

Operasyonda Hakkari İl Jandarma Komutanlığında görevli; Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH) ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan (1.106) personel [(74) operasyonel tim] görev alıyor.

Hakkari’de Yıldırım-2 Cilo Operasyonu” kapsamında tespit edilen BTÖ mensuplarına yönelik gece saatlerinde gerçekleştirilen hava destekli operasyonda, 3 terörist silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirildi.

Yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen yıldırım operasyonları, halkımızın desteği ile inançlı ve kararlı bir şekilde devam edecektir.

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2020, 09:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER