İdlib'de Şehit Sayısı 6'ya Yükseldi!

Milli Savunma Bakanlığı'ndan sabah saatlerinde yapılan açıklamaya göre, İdlib'de 4 asker şehit olmuş, biri ağır 9 asker de yaralanmıştı. Son dakika açıklamasına göre şehit sayısı 6'ya yükseldi. Saldırıda yaralanan bir asker ile bir sivil daha şehit oldu.

İdlib'de Şehit Sayısı 6'ya Yükseldi!

Mili Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, sabah saatlerinde İdlib'de rejim unsurlarınca gerçekleştirilen yoğun topçu atışı neticesinde, 4 asker şehit oldu, biri ağır 9 asker de yaralandı.

Bakanlıktan yapılan son açıklamada, şehit sayısının 6'ya yükseldiği açıklandı. Saldırıda yaralanan bir asker ile bir sivilin daha şehit olduğu belirtildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı son dakika açıklamasıyla 35 rejim askerinin etkisiz hale getirildiğini söyledi. Şehitlerin cenazeleri ile hain saldırıda yaralanan askerler Hatay'a getirildi. 

Milli Savunma Bakanlığından (MSB) yapılan açıklamada, İdlib'de çatışmaların önlenmesi maksadıyla bölgeye takviye olarak gönderilen unsurlara, bulunacakları yerler önceden koordine edilmesine rağmen rejim unsurlarınca topçu atışının yapıldığı belirtildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Yoğun topçu atışı neticesinde 4 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, biri ağır 9 silah arkadaşımız yaralanmıştır. Bölgede tespit edilen hedefler derhal ateş destek vasıtalarımızla yoğun şekilde ateş altına alınarak gerekli karşılık verilmiş ve hedefler tahrip edilmiştir. Gelişmeler takip edilmekte ve gerekli tedbirler alınmaktadır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için acil şifalar dileriz."

'KANI YERDE KALMAYACAK'

​Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da, yaşanan çatışmanın ardından yaptığı açıklamada "Askerlerimizin kanı yerde kalmayacak, failler hesap verecek" ifadelerini kullandı.

'KALLEŞ SALDIRININ HESABI SORULACAK'

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda, "Milletimizin başı sağolsun. Kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum. Devletimiz bu kalleş saldırının hesabını soracaktır!" ifadelerini kullandı.

'AZİZ MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞ OLSUN'

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop sosyal medyada paylaştığı mesajda, "İdlib’de şehit olan kahraman askerlerimize Allah'tan rahmet; yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum. Aziz milletimizin başı sağ olsun" dedi

'ÜZÜNTÜMÜZ BÜYÜK'

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya Twitter üzerinden paylaştığı mesajda, "İdlib’de çatışmada şehit düşen Kahraman Askerimize Allah’tan Rahmet, Yaralı Askerimize acil şifalar diliyoruz. Üzüntümüz büyük" dedi

Milletimizin başı sağ olsun

MSB'DEN SON DAKİKA AÇIKLAMASI

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan son dakika açıklamasına göre, şehit sayısı arttı. Bakanlık açıklamasında "Saldırıda yaralananlardan bir silah arkadaşımız ile bir sivil personelimiz daha yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Meydana gelen olayda şehit sayımız 6’ya yükselmiştir." denildi.

Hâlihazırda meşru müdafaa kapsamında hedeflerin ateş altına alınmaya devam edildiği belirtilen açıklamada, "Şehit ve yaralı silah arkadaşlarımızın kanı yerde bırakılmayacak, bu menfur saldırıyı yapanlardan hesap sorulacak ve benzeri saldırılara karşı meşru müdafaa hakkımız en sert şekilde kullanılacaktır" ifadelerine yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2020, 14:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER