İdlib'den acı haber!

Suriye'nin İdlib kentinde, Suriye tarafından yapılan saldırıda 25 yaşındaki tankçı sözleşmeli er Mecit Demir’in şehit olduğu bildirildi

İdlib'den acı haber!

Suriye'nin İdlib kentinde, Suriye tarafından yapılan saldırıda 25 yaşındaki tankçı sözleşmeli er Mecit Demir’in şehit olduğu bildirildi.

Gaziantep Valiliği'nin açıklamasında "*Suriye’nin İdlib bölgesinde rejim güçleri tarafından atılan bomba sonucu hemşehrimiz Tank. Söz. Er. Mecit Demir şehit olmuştur.

*Șehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine sabır ve başsağlığı diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun" ifadeleri kullanıldı.

Milli Savunma Bakanlığı açıklamasında ise şu ifadeler kullanıldı:

" Ateşkesi sağlamak üzere İdlib bölgesinde bulunan unsurlarımıza, rejim tarafından yapılan tank atışları sonucunda, kahraman bir silah arkadaşımız yaralanmış ve hastaneye sevk edildiği sırada maalesef şehit olmuştur.  Şehitlerimizin kanı hiçbir zaman yerde bırakılmamıştır, bundan sonra da bırakılmayacaktır!  Hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.  Alçak saldırı sonrası bölgede tespit edilen 21 rejim hedefi derhal ateş destek vasıtalarımızla yoğun şekilde ateş altına alınarak gerekli karşılık verilmiş ve hedefler tahrip edilmiştir."

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2020, 01:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER