İdlib gerilimi sonrası ABD'den Türkiye'ye kritik ziyaret!

İdlib'de verdiğimiz 34 şehidimizin ardından ABD'nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Kelly Craft ile Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey Türkiye'ye gelecek

İdlib gerilimi sonrası ABD'den Türkiye'ye kritik ziyaret!

İdlib'de rejim unsurlarının hain saldırısı sonrası 34 askerimiz şehit olmuş 32 askerimiz de yaralanmıştı. Acı olay sonrası Türk Silahlı Kuvvetleri rejim unsurlarını ateş altına alıp Bahar Kalkanı harekatını başlattı. Türk Silahlı Kuvvetleri, sahada rejim unsurlarını etkisiz hale getirmeye devam ederken diplomasi trafiği de devam ediyor. Bu doğrultuda, ABD'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Kelly Craft ile Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey Türkiye'ye gelecek.

Suriye konusu görüşülecek

Diplomatik kaynaklardan alınan bilgiye göre, bu gece gelecek olan Craft ve Jeffrey, Ankara'daki temasları sırasında Türk yetkililerle Suriye konulu görüşmeler yapacak.

Temsilcilerle bir araya gelecek

Amerikalı heyetin Türkiye'de bulundukları sürede ayrıca BM ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelmesi bekleniyor. Bu görüşmelerde Suriye'de rejim saldırıları nedeniyle ortaya çıkan insani krizin ele alınması planlanıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER