İdlib toplantısı sonrası NATO’dan ilk açıklama!

Türkiye ile İdlib saldırısı üzerine olağanüstü toplanan NATO’nun Genel Sekreteri Jens Stolenberg, Türkiye ile dayanışma içerisinde olduklarını belirtti

İdlib toplantısı sonrası NATO’dan ilk açıklama!

Türkiye ile İdlib saldırısı üzerine olağanüstü toplanan NATO’nun Genel Sekreteri Jens Stolenberg, Türkiye ile dayanışma içerisinde olduklarını belirtti.

“NATO Türkiye’nin yanındadır”

Türkiye’nin isteği üzerine olağanüstü toplanma kararı alan NATO’dan toplantının sona ermesiyle ilk açıklama geldi. Basın toplantısında açıklama yapan NATO Genel Sekreteri Jens Stolenberg, “Saldırıların durdurulmasını ve BM destekli barış sürecine dönülmesi gerektiğini ifade ediyorum. 2018’deki ateşkese dönülmelidir. NATO Türkiye’nin yanındadır. Türkiye’yi çok kıymetli bir müttefik olarak görmektedir. Milyonlarca mülteciye ev sahipliği yapmaktadır. NATO Türkiye’ye hava koruma desteği sağlayacak.” şeklinde konuştu.

Müttefiklere başsağlığı diledi

Türkiye ile dayanışma içerisinde olduklarının yineleyerek altını çizen Stolenberg “NATO halihazırda Türkiye’ye destek veriyor. Müttefikler, Türkiye için daha fazla ne yapılabileceğine bakıyor” ifadelerini kullanarak NATO’nun Türkiye’nin güneydoğu bölgesinde koruma sağlamaya devam edeceğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2020, 16:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER